Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tërmeti që shkundi Shqipërinë/ Rama mbledh me urgjencë ministrat, deputetët dhe kryebashkiakët

Postuar: 22/09/2019 - 08:15

Pas mbledhjes së qeverisë gjatë mesnatës së djeshme , kryeministri Edi Rama mbledh sot grupin parlamentar të Partisë Socialiste, bashkë me ministrat dhe krerët e bashkive në orën 11:00.

Në mbledhjen e zhvilluar mbrëmjen e djeshme me urgjencë, Rama deklaroi se të gjithë strukturat do të jenë të angazhuara në shërbim të qytetarëve. Ai vlerësoi punën e bërë për normalizimin e situatës menjëherë pasi ra tërmeti i fuqishëm.

Mbledhja e qeverisë u shoqërua edhe nga një lëkundje e fuqishme me magnitudë 4.9. Në atë moment e kishte fjalën ministri Sandër Lleshaj i cili ndërpreu për pak fjalën duke ngritur kokën lart. “Po përpiqem dhe unë të mos më lëkundet zëri”, u shpreh Lleshaj.

Kryeministri Edi Rama anuloi udhëtimin për në Neè York me të marrë vesh lajmin për tërmetin e fuqishëm që tronditi vendin.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/11/2019 - 18:22

Në një intervistë për “Der Spiegel”, Presidenti i Serbisë, Vuçiç deklaroi se ka rënë dakord me Ramën dhe me Zaev, që kur të takojë presidentin Macron të diskutojë dhe për negociatat me dy vendet e Ballkani

Postuar: 22/11/2019 - 17:48

Zëvendës kryetari i LSI-së, Luan Rama, ka reaguar menjëherë pas deklaratës së Departamentit Ameri

Postuar: 22/11/2019 - 17:26

Presidenti Ilir Meta  ka paralajmëruar sot se do të mbajë në orën 18:30 një konferencë të ja

Postuar: 22/11/2019 - 17:18

Deputeti i opozitës parlamentare, Alban Zeneli  tha se, shtyrja dhe zvarritja e hetimit ndaj

Postuar: 22/11/2019 - 17:06

Gjatë takimit me Kryetarët e Bashkive, Ministrja e shëndetësisë, Ogerta Manastirliu deklaroi se F

Postuar: 22/11/2019 - 16:58

Kreu i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja, shprehet pas tërheqjes së Besnik Muçit nga Gjykata Kush

Postuar: 22/11/2019 - 16:55

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi ëshrë takuar me kancelaren e Gjermanisë, Angel