BREAKING NEWS

Fillon Kongresi i PS/ Deputetja kërkesë urgjente Ramës: Këtë çështje duhet ta shikoni me prioritet

Fillon Kongresi i PS/ Deputetja kërkesë urgjente Ramës:
x

Politike

Tërmeti ‘shkund’ Turqinë, vjen reagimi i parë nga Partia Demokratike: Solidarizohemi me popullin mik!

Tërmeti ‘shkund’ Turqinë, vjen reagimi i parë nga

Lidhur me tërmetin e fuqishëm që goditi mbrëmjen e sotme Turqinë ka reaguar dhe ish-deputeti i PD-së Tritan Shehu.

Teksa shpreson që mos të ketë të lënduar në njerëz, Shehu thekson se populli shqiptar duhet t’i qëndrojë Turqisë në krah.

“Termet i fuqishem ne pjesen Lindore te Turqise.

Te shpresojme per sa me pak deme e te lenduar, duke shprehur te gjithe solidaritetin tone me ate vend e popull mik.

Ashtu si Turqia na qendroi prane ne fatkeqesine tone te dhjetorit, ashtu dhe ne, me cfare mundemi duhet tu qendrojme ne krah.

Lutemi per ate vend e per ata njerez.”, shkruan Shehu.