BREAKING NEWS

“Ku je SPAK? Pse nuk e çon deri në fund këtë dosje”/ Taulant Balla shpërthen ndaj Sali Berishës e familjarëve të tij dhe nuk lë gjë pa nxjerrë: Pastrim parash me...

“Ku je SPAK? Pse nuk e çon deri në fund këtë
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha tha se mund të jetë vrarë, ‘ringjallet’ Talo Çela dhe bën këtë lëvizje nga arratia, Klodiana Lala jep detaje

Artan Hoxha tha se mund të jetë vrarë, ‘ringjallet’
x
BREAKING NEWS

Shpërthim i fuqishëm pranë një karburanti në Shkozet, dyshohet për të lënduar

Shpërthim i fuqishëm pranë një karburanti në Shkozet,
x
BREAKING NEWS

Prej më shumë se 3 dekadash në sistemin e drejtësisë, KPK shkarkon nga detyra prokuroren e njohur (EMRI)

Prej më shumë se 3 dekadash në sistemin e drejtësisë,
x
BREAKING NEWS

SPAK një tjetër goditje të fuqishme/ Nis hetimet pasurore për 32 emrat 'VIP' që bënë bujë në mega-operacionin, në “sitë” llogaritë bankare dhe pronat e paluajtshme

SPAK një tjetër goditje të fuqishme/  Nis hetimet pasurore
x
BREAKING NEWS

Digjet raundi i dytë/ Mbledhja në Komisionin e Ligjeve për zgjedhjen e Presidentit të ri zgjat vetëm 3 minuta, ja çfarë pritet të ndodhë sot në orën 18:00

Digjet raundi i dytë/ Mbledhja në Komisionin e Ligjeve për
x
BREAKING NEWS

‘Bomba’ e Arian Çanit, zbulon lëvizjen e papritur që do bëjë kryeministri Rama shumë shpejt: Nuk e ka lënë me kaq

‘Bomba’ e Arian Çanit, zbulon lëvizjen e papritur
x
BREAKING NEWS

Avokati i PD Indrit Sefa sqaron detajet se si Berisha e ka humbur në gjykatë PD-në, ja çfarë do ndodhë me “Foltoren” pas gjykimit të Apelit

Avokati i PD Indrit Sefa sqaron detajet se si Berisha e ka humbur në
x

Politike

Thellohet kriza në Malin e Zi/ Abazoviç del me deklaratën e fortë dhe paralajmëron trazira të rënda: Qeveria bie në këtë datë!

Thellohet kriza në Malin e Zi/ Abazoviç del me deklaratën e

Në Mal të Zi, zëvendëskryeministri Dritan Abazoviç është shkarkuar nga kryesimi i Këshillit Kombëtar Kundër Korrupsionit, ndërsa shefi i ekzekutivit Zdravko Krivokapiç ka marrë drejtimin e ministrisë së Drejtësisë, të Drejtave të Njeriut dhe Pakicave, pasi ka liruar nga detyra edhe ministrat përkatës.

Drejtuesi i delegacionit shtetëror për negociata me Bashkimin Evropian, ministri i Jashtëm, Gjorgje Radulloviç gjithashtu është larguar nga posti.

Kryeministri Krivokapiç e ka argumentuat shkarkimin dhe heqjen e kompetencave të ministrave, duke u shprehur se është e papranueshme që qeveria të rrëzohet nga brenda dhe se në Mal të Zi po zhvillohet një grusht-shteti.

ZDRAVKO KRIVOKAPIÇ

KRYEMINISTER, MAL I ZI

“Unë nuk e kam ngritur çështjen e shkarkimit të asnjë ministri, edhe pse tani shihet shumë qartë se kush ka punuar për kë. Pres që ministra të tillë të japin vetë dorëheqje gjatë ditëve në vijim.”
Ndërkaq, zëvendës kryeministri Dritan Abazoviç deklaroi se këto zhvillime synojnë të nxisin trazira në vend.

DRITAN ABAZOVIÇ

ZV\KRYEMINISTER, MAL I ZI

“Me qeverinë do të përfundojë gjithçka në datën 4 shkurt kur do të votohet mosbesimi. Nëse mendojnë se ndryshimet i kontribuojnë situatës, nuk ka asnjë problem për mua. Por, nëse dikush do të prekë rendin kushtetues, veçanërisht atë të sigurisë, të provokojë trazira në Mal të Zi apo shpërthen nacionalizmin, do të marrë përgjigjen e duhur pa vonesë”.
Kryeministri i Malit të Zi ka kërkuar shkurtimin e mandatit të Kuvendit, në mënyrë që t’i hapet rruga shpalljes së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, ndërsa më 3 shkurt do të votohet edhe për shkarkimin e Dritan Abazoviç.

Më të lexuarat