BREAKING NEWS

Këshilli Politik ul siparin, Basha bën lëvizjen e radhës, zbulohet se çfarë do të ndodhë nesër në orën 11:00

Këshilli Politik ul siparin, Basha bën lëvizjen e radhës,
x

Politike

Thellohet "lufta" presidencë-qeveri/ Meta i përgjigjet “dhëmb për dhëmb” Ramës: Që gënjen nuk është më lajm as për të huajt

Thellohet "lufta" presidencë-qeveri/ Meta i përgjigjet

Kryeministri Edi Rama reagoi vetëm pak minuta pasi presidenti Ilir Meta deklaroi para medias se i ka dorëzuar që në 8 prill një projekt-platformë të ndarë në 15 pika, përfshirë edhe ambasadorët e akredituar në vend dhe kreut të opozitës.

Rama shkruan se kreu i shtetit nuk i ka dorëzuar asnjë platformë.

Pas reagimit të Ramës, presidenti Ilir Meta shprehet se “që Rama GËNJEN nuk është më lajm as për të huajt”.

“Që Platforma për Integrimin Europian (Non Paper) i është paraqitur Ambasadores së SHBA që më 8 prill 2020 është FAKT.
Që Rama GËNJEN nuk është më lajm as për të huajt”, shkruan Ilir Meta.