Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Thërrisni mendjes", pasi u fut në burg, ish deputeti sulmon Arta Markun

Postuar: 19/05/2019 - 23:50

Në mbështetje të banorëve të Unazës të Re, që protestojnë për shembjen e banesave të tyre,  i pranishëm ishte edhe  ish-deputeti i PD, Klevis Balliu.

Balliu tha se marrëveshje të opozitës me Ramën nuk do të ketë dhe shton se i bën thirrje prokurores Arta Marku të lejojë qytetarët të protestojnë.

“Urdhri sikur do ketë marrëveshje mes opozitës dhe Edi Ramës nuk është i vërtetë.Ne refuzojmë të diskutojmë me  banditët. S’do kemi asnjë diskutim.  Të gjithë keni parë deklaratët e kryeministrit në ikje. Ato deklarata ishin thjesht dhe direkt për PS. Ai kërkonte t’i mbushte mendjen PS se ky njeri do vazhdojë të rrijë në pushtet. S’ka qytetar që s’di që Rama është në orët e fundit.Siç e patë, ata janë anëtarët e PS që e njohin. Deklaratat e tij se çdo qytetar do futet në burg, se mediat ndërkombëtare gënjejnë, se e vetmja e vërtetë është e tija e ERTV, të jeni të sigurt se janë fjalët e fundit  të tij.Kam një thirrje për prokurorinë: Zonja Arta Marku njerëz që hetohen për vrasje hetohen sot në liri.Unë ju bëj thirrje t’i thërrisni mendjes e t’i lini qytetarët të protesojnë”, u shpreh Balliu.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/06/2019 - 14:50

Lideri i opozitës Lulzim Basha do të dalë mesditën e sotme në një konferencë të jashtëzakonshme për mediat.

Konferenca do të mbahet në orën 15:00.

Postuar: 20/06/2019 - 14:47

Presidenti Ilir Meta ka reaguar sërish për situatën politike, ndërsa apelon për palët që të refle

Postuar: 20/06/2019 - 14:30

Zëvendëskryeministri Erjon Braçe gjatë fjalës së tij në Kuvend tha se do të ndëshkohen të gjithë

Postuar: 20/06/2019 - 14:25

Ish-deputeti i PD-së Flamur Noka ka reaguar përmes një statusi në facebook lidhur me reagimet që

Postuar: 20/06/2019 - 14:25

Publikimi i përgjimeve të reja të ‘Bild” ka rindezur sërish debatin.

Postuar: 20/06/2019 - 14:15

Partia Demokratike në Dibër ka reaguar nëpërmjet ish-deputetit Xhemal Gjunkshi pas përgjimeve të

Postuar: 20/06/2019 - 14:00

Nga foltorja e Kuvendit deputeti Kujtim Gjuzi i ka dërguar një mesazh ish liderit të PD, për prot