BREAKING NEWS

Publikoi videon e Lefter Allës duke thithur kokainë, Artan Hoxhën e thërrasin në Polici, vjen reagimi që nuk pritej i Blendi Fevziut

x

Politike

Thirri në interpelancë ministren Shahini, deputeti ‘shigjeton’ Metën: Nuk e dimë nëse do jetë president apo pas hekurave!

Deputeti i opozitës së re Andi Përmeti i cili sot ka thirrur në interpelancë ministren e Arsimit Besa Shahini deklaroi se shqiptarëve i interesojnë problematika që prekin vetë ata. Ai tha se atyre nuk i intereson nëse Meta do jetë president apo në burg në vitin 2019.

"Shqiptarëve nuk i intereson nëse pozicioni që mbajnë ata të tre. Nuk e dinë nëse 2019 do e gjejë Metën president apo pas hekurave. Ne kemi për detyrë të kujdesemi për interesat e shqiptarëve. Për këtë arsye kam thirrur interepelancë me ministren Shahini për plotësimin e kritereve për pranimin në ciklin e parë dhe të dytë të studimeve", deklaroi Përmeti.