Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Thirrja e Bundestagut gjerman, Kryemadhi bën tërheqjen që se priste askush 24 orë para protestës

Postuar: 24/05/2019 - 23:57

 Një ditë para protestës së opozitës së bashkuar, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi bën thirrje për shmangien e akteve të dhunës.

Kryemadhi bëri thirrje edhe për dialog mes palëve për zgjidhjen e krizës, por tha se në tryezë duhet të jenë të pranishëm edhe ndërkombëtarë.

"Deklaratat e Bundestagut që dalin haptas me ndërkombëtarë që janë të përfshirë në dialog, nuk janë tabu, as dorëheqja e kryeministrit nuk është tabu. Nesër është një protestë, dhe do të jetë një nga protestat më të mëdhaja. Madje mund të them që do jetë edhe më e madhja.Ajo për të cilën na bën që të reflektojmë, që të mos bëjmë më gabimet e Edi Ramës, janë qytetarët e Tiranës që dalin në një masë të madhe dhe na përkrahin. Edhe pse është muaji i Ramazanit, dhe shumë shqiptarë agjërojnë, që ua bëftë Zoti dritë, ne do të marrim përsipër çdo përgjegjësi që çliron shqiptarët nga kapja e krimit të organizuar. Beteja tonë nuk është Edi Rama me grupin e tij, beteja jonë është hapja e negociatave, një shëndetësi më e mirë, një arsim më i mirë.Protestat tona paqësore, janë protestat më të bukura që ka pasur Shqipëria. Ju bëj thirrje të mos përfshiheni në elementët e dhunës. Edhe pse jeni të frustruar dhe ka ardhur tek smban më, detyra jonë është të rrëzojmë sistemin.

Nesër ne, ata policë që kemi përballë t’i trajtojmë si vëllezër. Ne do të protestojmë për të gjithë policët, mjekët, administratën, për të gjithë njerëzit që Edi Rama i kërcënon me bukën e gojës."- tha kryetarja e LSI.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/06/2019 - 23:57

Pas shoqërimit në komisariatin e policisë Elbasan ka reaguar kryetari i PD-së Aurel Bylykbashi. Bylykbashi thekson se vazhdon që ti qëndrojë besnik të gjitha fjalëve që ka thënë në deklaratën e tij.

Postuar: 25/06/2019 - 23:51

Kryeministri Edi Rama i ka surprizuar të gjithë shqiptarët me një video që ka publikuar në rrje

Postuar: 25/06/2019 - 23:44

Kur kanë mbetur edhe pesë ditë nga mbajtja e zgjedhjeve lokale, duket se kompromisi është i pamun

Postuar: 25/06/2019 - 23:32

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha në një deklaratë telefonike për emisionin &ldquo

Postuar: 25/06/2019 - 23:15

Moderatorja Sonila Meço është ‘përplasur’ me kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha

Postuar: 25/06/2019 - 23:02

Ditën e sotme në emisionin “Dritare me Rudinën” ka pasur një debat të ashpër mes Left

Postuar: 25/06/2019 - 22:55

Erisa Xhixho, nënkryetare e LSI-së në studion "5 pyetje nga Babaramo" deklaroi se opozi