Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Thirrja e fortë e Alfred Moisiut: SHBA-BE të mbajnë larg Reformës në Drejtësi këta persona

Postuar: 26/03/2019 - 22:15

Ish-Presidenti Alfred Moisiu ka komentuar ecurinë e Reformës në Drejtësi.
 
Ish-Presidenti Moisiu ka deklaruar se në procesin e Reformës nuk duhet të kishte ndërhyrje nga politika, pasi ajo e bën pis po u fut.
 
Mirëpo sipas ish-Presidentit, pas ndërhyrjeve të partive për kandidatët, rakisë iu hodh uji dhe ajo u zbut.
 
“E kam ndjekur Reformën. Është bërë një Reformë e mirë me ndihmën dhe të ndërkombëtarëve. Ndihmesë dhanë dhe juristët tanë. Në kohën që është bërë Reforma kam kërkuar që politika të qëndronte larg. Se po u fut politika e bën pis procesin. Me ndërhyrjet që u bën, rakia u zbut, asaj iu hodh uji”, ka shtuar Alfred Moisiu.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/06/2019 - 10:28

Analisti Ilir Demalia ironizon protestuesit e Astirit të cilët dy ditë më parë ndeshën me ish-kryeministrin Fatos Nano dhe bashkëshorten e tij Xhoanën.

Postuar: 17/06/2019 - 10:14

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi i ka dërguar një kërkesë zyrtare Policisë së këti

Postuar: 17/06/2019 - 09:58

Nga Kryesia e Kuvendit doli në një konferencë urgjente kryetar i Grupit Parlamentar të PS, Taulan

Postuar: 17/06/2019 - 09:43

Deputeti Lefter Maliqi ka lajmëruar se ndryshe nga sa është parashikuar, Prokurorja e Përgjithshm

Postuar: 17/06/2019 - 09:43

Kryetari i grupit parlamentar, Taulant Balla ka dorëzuar në Kuvend 55 firmat për shkarkimin e pre

Postuar: 17/06/2019 - 09:31

Deputeti Ralf Gjoni i ftuar në A2 CNN,  deklaroi se fjala e presidentit ku thotë se ka rrezi

Postuar: 17/06/2019 - 09:31

Mëngjesin e kësaj të hëne rreth orës 9:30, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është thi