BREAKING NEWS

Bilanci ditor/ Ministria e Shëndetësisë zbulon sa raste të reja me COVID-19 u identifikuan në vendin tonë në 24 orët e fundit (Harta e shpërndarjes)

Bilanci ditor/ Ministria e Shëndetësisë zbulon sa raste të
x

Politike

"Thuaj këtu në studio dorëhiqem", Kreshnik Spahiu i bën kërkesën e bafasishme. Ja si përgjigjet Gent Cakaj

"Thuaj këtu në studio dorëhiqem", Kreshnik Spahiu i

Kreshnik Spahiu tha se Gent Cakaj duhet të japë dorëheqjen nëse Shqipërisë nuk i hapen nesër negociatat e anëtarësimit me Bashkimin Evropian.

Pjesë nga biseda

Kreshnik Sphaiu: Sot i kërkoj Gent Cakaj live këtu në studio të japë dorëheqjen, Ai ka hyrë në një kontratë me publikun shqiptar por edhe me ndërkombëtarët. Nuk kam parë që ministrin Cakaj të shkojë në  azilet politike. Ky është një faj që shkon drejtpërdrejt në qeverinë shqiptare. Duhet të japësh dorëheqjen Cakaj. Thuaj që këtu në studio, tërhiqem. Bëje sot publikisht në studio.

Gent Cakaj: Unë kam qenë i përgjegjshëm në deklaratat e mia dhe nuk kam dhënë zotim se do të hapen negociatat. Plotësimin e kushteve nuk e përcaktoj. Ne na ka ardhur raporti që kushtet janë plotësuar.