Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Thuaj këtu në studio dorëhiqem", Kreshnik Spahiu i bën kërkesën e bafasishme. Ja si përgjigjet Gent Cakaj

Postuar: 17/10/2019 - 22:46

Kreshnik Spahiu tha se Gent Cakaj duhet të japë dorëheqjen nëse Shqipërisë nuk i hapen nesër negociatat e anëtarësimit me Bashkimin Evropian.

Pjesë nga biseda

Kreshnik Sphaiu: Sot i kërkoj Gent Cakaj live këtu në studio të japë dorëheqjen, Ai ka hyrë në një kontratë me publikun shqiptar por edhe me ndërkombëtarët. Nuk kam parë që ministrin Cakaj të shkojë në  azilet politike. Ky është një faj që shkon drejtpërdrejt në qeverinë shqiptare. Duhet të japësh dorëheqjen Cakaj. Thuaj që këtu në studio, tërhiqem. Bëje sot publikisht në studio.

Gent Cakaj: Unë kam qenë i përgjegjshëm në deklaratat e mia dhe nuk kam dhënë zotim se do të hapen negociatat. Plotësimin e kushteve nuk e përcaktoj. Ne na ka ardhur raporti që kushtet janë plotësuar.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/11/2019 - 22:12

Avokati Spartak Ngjela i ftuar në “Real Story”  tha se presidenti Ilir Meta ka edhe një dhe alternativë  kundërt, atë të shpëtimit nga burgu.

Postuar: 20/11/2019 - 23:25

Avokati Spartak Ngjela beson se faktori ndërkombëtar (SHBA dhe BE) nuk kanë për t’i pranuar

Postuar: 20/11/2019 - 22:58

Analisti Gjekmarkaj e ka cilësuar Ngjelën si zëdhënës të një tiranie që po vendoset në Shqipëri.

Postuar: 20/11/2019 - 21:59

Ish-deputeti demokrat, me anë të një statusi në “Facebook”, kujton se Partia Demokrat

Postuar: 20/11/2019 - 21:55

Pas Majlinda Bregut e cila shkëmbeu dorën me Merkel dhe Ursula von der Leyn, tre ish-deputetet e

Postuar: 20/11/2019 - 21:50

Partia Demokratike është duke u përgatitur për zgjedhje të parakohshme.

Postuar: 20/11/2019 - 21:48

Avokati Spartak Ngjela ka befasuar me deklaratën mbrëmjen e sotme, teksa është shprehur se as Kry