Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Thuaj mirëmëngjesi edhe për këto”, Rama i kthehet komentueses: Që ta mësosh dhe ti Lavdie

Postuar: 18/11/2018 - 14:02

Si duket kryeministri Edi Rama përtej rubrikës javore “Përgjigjia ime”, nuk ka hequr dorë edhe nga replikat e komenteve në Facebook.

I ngacmuar nga një qytetare, e cila i kërkon të japë shpjegim edhe për skandalet në radhët e Rilindjes, Rama i shkruan se denoncimet duhet të bëhen me etikë.

Duke iu referuar titullit të një portali, për të cilin komentuesja i kërkon llogari, Rama shkruan se që nga titulli vulgar, nuk e merr fare mundimin ta lexojë.

Kryeministri në fund kërkon që ajo dhe të gjithë qytetarët si ajo të denoncojnë përmes platformës shqiperiaqeduam.al.

Replikat

Komentuesja: thuaj miremengjes edhe per keto….

Edi Rama: qe nga titulli vulgar as qe e marr dot mundimin ta lexoj, po qe ta mesosh ti Lavdie dhe ta kesh parasysh po te te duhet, shqiperiaqeduam.al eshte vendi ku mund te denoncosh me etike e me fakte kedoqofte e te marresh pergjigje, tamam si ky “miremengjesi” i sotem, qe eshte pergjigje e nje denoncimi.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/05/2019 - 23:59

Kryeministri Edi Rama e quan një lajm fantastik zbulimin e burimeve të reja të naftës në Shqipëri, pas testeve të para të kryera nga kompania SHELL.

Postuar: 24/05/2019 - 23:57

 Një ditë para protestës së opozitës së bashkuar, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi bën thir

Postuar: 24/05/2019 - 23:49

 Kryeprokurorja e Përkohshme, Arta Marku ka nxjerrë një udhëzim, ku i ngarkon Prokurores së

Postuar: 24/05/2019 - 23:23

Astrit Patozi, koordinator i Bindjes Demokratike gjatë emisionit “Zonë e Lirë” edhe p

Postuar: 24/05/2019 - 23:05

Opozita e re e kryesuar nga Rudina Hajdari i ka bërë një kërkesë Kuvendit për të ulur në tryezë t

Postuar: 24/05/2019 - 22:56

I pyetur në “Zonë e Lirë” nëse do të donte të bëhej kryeministër,  Astrit Patozi

Postuar: 24/05/2019 - 22:38

Gazetari Arian Çani nuk i ka kursyer kritikat Astrit Patozi lidhur me vendimin për të krijuar par