BREAKING NEWS

20 mijë shqiptarë vdiqën nga Covid-19 dhe mijëra të tjerë shpenzuan 200 milionë euro për t’u kuruar, mjeku Erion Dasho zbardh prapaskenat e forta nga pandemia dhe ngre alarmin për korrupsionin që ka mbërthyer sistemin shëndetësor në vend

20 mijë shqiptarë vdiqën nga Covid-19 dhe mijëra të
x
BREAKING NEWS

Edi Rama vizitë në Kroaci për t’i bërë qokën strehuesit të Sali Berishës, kryeministri konfirmon lidhjet me “non gratën” nëpërmjet Bashkim Ulajt dhe pranon konfliktin e interesit që i ka dhënë koncesione

Edi Rama vizitë në Kroaci për t’i bërë qokën
x
BREAKING NEWS

Ish-ministrja Frida Krifca dhe zinxhiri drejtues i AZHBR drejt arrestimit sipas modelit kroat, ja si OLAF shkaktoi “tërmet” në Zagreb dhe si përfunduan në pranga zyrtarët që abuzuan me fondet e BE

Ish-ministrja Frida Krifca dhe zinxhiri drejtues i AZHBR drejt arrestimit sipas
x
BREAKING NEWS

Ja çfarë zbuloi kreu i SPAK Altin Dumani në vitin 2010 për aferën e “Gërdecit”, si e raportoi Ambasada e SHBA tragjedinë, zbardhet kabllogrami amerikan që fundos Shkëlzen Berishën

Ja çfarë zbuloi kreu i SPAK Altin Dumani në vitin 2010 për
x
BREAKING NEWS

Në SPAK ka plasur sherri për datën e arrestimit të Ilir Beqjas

Në SPAK ka plasur sherri për datën e arrestimit të Ilir
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela flet për dosjet në SPAK të dhëndrit të Berishës, Shkëlzenit, Ilir Beqajt, Frida Krifcës, Belinda Ballukut e Mirela Kumbaros dhe nxjerr zbuluar skandalin e Ramës me deklaratën që KFOR të marrë nën patronazh veriun e Kosovës

Spartak Ngjela flet për dosjet në SPAK të dhëndrit të
x
BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x

Politike

“Tigri i korrupsionit ka udhëtuar në Londër”/ Berisha zbardh prapaskenat dhe tregon lëvizjen e fshehtë mes tyre: Ja marrëveshja që do bëjë Ahmetaj me Ramën

“Tigri i korrupsionit ka udhëtuar në Londër”/ Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë sot një deklaratë të fortë për ish-ministrin Arben Ahmetaj, ndërsa pohoi se ky i fundit ka udhëtuar drejt Londrës, atje ku ndodhet kryeministri Edi Rama, për të bërë një marrëveshje me këtë të fundit.

"Mediat njoftojnë se tigri i korrupsionit ka luftuar në Londër për deal me Edi Ramën. Nuk mund të konfirmoj as të mohon të këtë udhëtim. Siguroj shqiptatët se Arben Ahmetaj është një nga personat kryesorë të megaaferë. Njëshi në këtë aferë është Edi Rama.

E kam thënë edhe e them, Edi Rama është njeriu që ka firmosur për kontratën me negociata të mbyllura në kundërshtim flagrant me ligjet e vendit dhe agjencinë kombëtare të prokurimeve publike. Edi Rama është njeri përgjegjës më kryesor sepse ka mobilizuar fondin rezervë të këshillit të ministrave për sipërmarrjen e tij të djegësave.

Ato para iu dhanë Lefterit, hajde t ‘i vjedhim së bashku por ti do kesh një pjesë të vogël se pjesën e madhe do e marrim ne të tjerët. Edi Rama 8 muaj para se të krijohej sipërmarrja e Mërtirit dhe Zotos i akodoid asaj me VKM bonusin prej 8 pikësh”, deklaroi Berisha.