BREAKING NEWS

Nuk ndalet 'kriza' e Euros dhe Dollarit, mësoni se ç'po ndodh me monedhat e tjera të huaja

Nuk ndalet 'kriza' e Euros dhe Dollarit, mësoni se
x
BREAKING NEWS

Rudina Hajdari pranon takimet me Agron Nezën, zbulon se çfarë është diskutuar mes tyre

Rudina Hajdari pranon takimet me Agron Nezën, zbulon se çfarë
x
BREAKING NEWS

Tragjedia e Gërdecit/ Gazetari ngre dyshimet e forta: Fatmir Mediu mund të dalë si i përdorur

Tragjedia e Gërdecit/ Gazetari ngre dyshimet e forta: Fatmir Mediu mund
x
BREAKING NEWS

Pritet kthesa e motit! Acari dhe i ftohti "mbërtheu" vendin, zbuloni se çfarë nga pret sot

Pritet kthesa e motit! Acari dhe i ftohti "mbërtheu" vendin,
x
BREAKING NEWS

Jo vetëm pagesa për hotele luksoze, zbulohet vila që Ahmetaj përfitoi nga Klodian Zoto

Jo vetëm pagesa për hotele luksoze, zbulohet vila që Ahmetaj
x
BREAKING NEWS

Gazetari Hoxha ngre tonet: Mjerë kush shkon atje, ferri është mbi tokë!

Gazetari Hoxha ngre tonet: Mjerë kush shkon atje, ferri është mbi
x
BREAKING NEWS

Skandali Inceneratorëve/ Pagesat për Arben Ahmetajn nga Klodian Zoto, ish prokurori zbardh detaje të forta: Indicie të rëndësishme...

Skandali Inceneratorëve/ Pagesat për Arben Ahmetajn nga Klodian Zoto,
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha ka një mesazh për kryeministrin Rama: Armiku i brendshëm është më i rrezikshëm se ai i jashtëm

Artan Hoxha ka një mesazh për kryeministrin Rama: Armiku i
x

Politike

Tirana blindohet për Samitin/ Ç'po ndodh? Rreth 1000 simpatizantë të PD nisen nga Vlora dhe 1600 nga Elbasani që kanë zbarkuar në Tiranë gati për protestë

Tirana blindohet për Samitin/ Ç'po ndodh? Rreth 1000

Kryeqyteti është blinduar dhe pas pak nis ceremonia e pritjes së lidervë evropianë për Samitin BE-Ballkani Perëndimor. Por opozita nga ana tjetër, po bën përgatitjet e para për protestën që është thirrur të mbahet sot.

Mësohet se rreth 1000 simpatizantë të Partisë Demokratike janë nisur nga Vlora në mëngjes pak para bllokimit zyrtar të rrugëve në orën 08:00. Po ashtu njoftohet se të paktën 1600 protestues nga Elbasani do të jenë në protestën që do të zhvillojë këtë të martë Partia Demokratike.

Lajmin e ka konfirmuar kryetari i PD në degën Elbasan, Blendi Himci. Ndërkohë, kryesia e PD e kësaj dege ka udhëtuar drejt kryeqyetit për t’iu bashkuar protestës.

Simpatizantët të cilët mësohet se janë organizuar në mënyrë private me mjetet e tyre për të hyrë në kryeqytet  janë nisur herët në mëngjes me qëllim shmangien e bllokimit të rrugëve.

Demokratët kanë paralajmëruar se do të mblidhen në bulevardin përpara se të rrethohet zona nga forca të shuma policie për shkak të sigurisë së liderëve.

Nuk dihet ende se cilin skenar do të ndjekin protestuesit. Vetë Berisha është shprehur se shqiptarët do tu tregojnë liderëve evropianë se po përballen me 'the prime thief of Albania' (grabitësin më të madh në Shqipëri).

Më të lexuarat