BREAKING NEWS

Arti në zi/ Aktori i njohur gjendet i varrosur në kopshtin e shtëpisë (Emri)

Arti në zi/ Aktori i njohur gjendet i varrosur në kopshtin e
x
BREAKING NEWS

"Çmendet" moti/ Përmbytet Tirana, rrugët mbulohen nga inertet dhe uji (Video)

"Çmendet" moti/ Përmbytet Tirana, rrugët mbulohen nga
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë/ Humb jetën nga kanceri gazetarja e njohur (Emri+Foto)

Lajm i trishtë/ Humb jetën nga kanceri gazetarja e njohur (Emri+Foto)
x
BREAKING NEWS

"Çmendet" moti në Tiranë, shkarkime elektrike dhe stuhi e pazakontë shiu (Video)

"Çmendet" moti në Tiranë, shkarkime elektrike dhe
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha tregon se çfarë do të bënte ndryshe në PD, ja vendimi që duhej të merrte kur Berisha u shpall 'non grata'

Lulzim Basha tregon se çfarë do të bënte ndryshe në
x
BREAKING NEWS

A do të ketë protesta? Lulzim Basha bën thirrjen e rëndësishme për qytetarët

A do të ketë protesta? Lulzim Basha bën thirrjen e
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha reagon ndaj akuzave të bëra nga Sali Berisha

Lulzim Basha reagon ndaj akuzave të bëra nga Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha tregon arsyet e rikthimit pas dorëheqjes së Alibeajt nga PD-ja

Lulzim Basha tregon arsyet e rikthimit pas dorëheqjes së Alibeajt nga
x

Politike

“Tirana ka nevojë jetike për ndryshim”, Berisha zbulon planin politik dhe bën thirrjen e ‘fuqishme’: Mbështesni Belind Këlliçin, pasi do vendos qytetin në shinat e...

“Tirana ka nevojë jetike për ndryshim”, Berisha zbulon

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka nisur turrin e takimeve me qytetarët duke prezantuar kandidatët për zgjedhjet e 14 majit.

Ndalesa e sotme është zgjedhur Tirana, ku Berisha ka kërkuar nga qytetarët mbështetjen e Belind Këlliçit, pasi programi i tij politik do të sjell transferimin e Tiranës.

 

“Ne vendosëm sistemin e primareve dhe sot kandidojmë me 61 kandidatë, me në krye Belind Këlliçin, kandidatin tonë të shkëlqyer për Bashkinë e Tiranës.

Ata nuk janë më kandidatët e kryetarit dhe kryesisë, por janë kandidatët e votës së lirë dhe kjo ka shndërruar një ndryshim shumë të madh në qëndrimin tonë dhe qëndrimin e shoqërisë shqiptare ndaj nesh.

 

Ju falënderoj që keni ardhur të mbështesni Belind Këlliçin. Tirana ka nevojë jetike për ndryshim. Unë do u jap vetëm 2-3 tregues të institucioneve prestigjioze ndërkombëtare.

Sot Tirana është në 10 qytetet më të ndotura të planetit. Sot Tirana është ndër 10 vendet me shërbimin shëndetësor më të shkatërruar në planet.

Tirana i ka sot këto sepse ka një falls-kryebashkiak. Nëse do bënit, vizatonit, përshkruanit kryebashkiakun aktual që do dorëzojë së shpejti detyrën, ai është prototipi i një personazhi fake.

Por ai është edhe një vjedhës dhe hajdut i pamëshirë i qytetarëve të Tiranës.

Në çdo vend europian ka manuale ndërtimi që thonë se kjo ndërtesë kushton kaq, shkollat kushtojnë 600-700 mijë euro… ky ndërton shkolla me çmim 8 herë më të lartë sepse përvetëson paratë. 56 mln euro kanë përfunduar në kontot offshore në kontot e tyre nga djegësit.

Thotë se po punon shumë në x lagje, ndërkohë që ndodhet jashtë vendit. Mbjellë dhe shkul dhe mbjell prapë një pemë 100 herë. Këlliçi është një i ri i mirëshkolluar, me dashuri për Tiranën, dhe e falenderoj për premtimin që bëri para jush, për transportin falas.

Premtim që do ndikojë në buxhetin e të gjitha familjeve, si dhe në shëndetin e tyre, sepse thamë që Tirana është qyteti më i ndotur në botë. Kjo do pakësojë nevojën e atyre që do kenë nevojë të shkojnë me makinë në punë.

Kam besim se me programin e tij do sjellë transformim në të gjitha aspektet dhe qyteti do vendoset në shinat e një qyteti normal dhe me perspektivë”, u shpreh Berisha.