Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tjetër përçarje e koalicionit PS-LSI, socialistët bashkojnë votat me demokratët në Përmet

 Tjetër përçarje e koalicionit PS-LSI, socialistët bashkojnë votat me demokratët në Përmet

Postuar: 08/10/2015 - 17:36

Pas Shkodrës, Dibrës dhe Përrenjasit, një tjetër përçarje është vënë re mes koalicionit më të madh në vend, PS e LSI.
 
Këtë radhë, precedenti për ndarjen e votave mes tyre është shënuar në qytetin e Përmetit. Mësohet se socialistët kanë bashkuar votat me demokratët në zgjedhjen e sekretarit për Këshillin e Qarkut. 
 
Kandidati socialist, Veli Mehmeti, ka fituar me 14 vota pro dhe 8 kundër të LSI. 
 
Ndërsa, në Përrenjas ishte LSI që bashkoi votat me PD për të bllokuar kandidaturën e PS për sekretarin e këshillit, para një jave. 
 
Ndërkohë, Përmeti është rasti i dytë që PS bashkon votat me PD, pas atij të Shkodrës, ku nga bashkimi u zgjodh kandidatja demokrate, Greta Bradeli, kryetare e qarkut, kundrejt Agustin Gjokës të LSI. 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 9

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 10/12/2018 - 22:36

Monika Kryemadhi u shpreh se nëse djeg mandatin e deputetes, do djegë edhe Edi Ramën.

Postuar: 10/12/2018 - 22:32

Ministri i ri i Brendshëm Sandër Lleshaj, emërimi i të cilit solli debate dhe përplasje mes Presi

Postuar: 10/12/2018 - 22:17

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, të hënën, deklaroi se kryeministri Edi Rama, brenda një

Postuar: 10/12/2018 - 22:10

Ministri i ri i Brendshëm Sandër Lleshaj, emërimi i të cilit solli debate dhe përplasje mes Presi

Postuar: 10/12/2018 - 22:00

Ministri i ri i Brendshëm Sandër Lleshaj, emërimi i të cilit solli debate dhe përplasje mes Presi

Postuar: 10/12/2018 - 21:54

“Punonjës Policie mbipeshe (barkdërra) të shmangen nga shërbime në vende të dukshme”.

Postuar: 10/12/2018 - 21:51

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka kritikuar deklaratën e bërë nga kryebashkiaku i Tiranës,