BREAKING NEWS

Ndryshojnë masat anticovid! Zbulohet vendimi më i ri i Komitetit të Ekspertëve: Duke nisur nga nesër do të...

Ndryshojnë masat anticovid! Zbulohet vendimi më i ri i Komitetit
x

Bota

Toka nuk gjen qetësi/ Tërmeti me magnitudë 7.3 tronditi këtë shtet, autoritetet paralajmërojnë për tsunam

Toka nuk gjen qetësi/ Tërmeti me magnitudë 7.3 tronditi

Një tërmet i fuqishëm 7.3 ballë ka goditur sot brigjet e Zelandës së Re, duke shkaktuar paralajmërime për një tsunami të mundshëm.

Banorëve në bregdetin e Ishullit Verior janë njoftuar të largohen nga nanesat e tyre pas një lëkundje tronditëse pak minuta më parë.

Pas kësaj goditje të fuqishme është paralajmëruar për një tsunam,   tha Qendra e Paralajmërimit të Tsunamit në Paqësor.

Tërmeti u mat në 110 milje larg qytetit Gisborne nga Shërbimi Gjeologjik i Shteteve të Bashkuara.SGS regjistroi thellësinë e saj në gjashtë milje dhe tha që tërmeti kishte goditur pak para orës 2.30 të mëngjesit me kohën e Zelandës së Re.

Toka nuk gjen qetësi/ Tërmeti me magnitudë 7.3 tronditi

Toka nuk gjen qetësi/ Tërmeti me magnitudë 7.3 tronditi