BREAKING NEWS

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me presidentin amerikan Joe Biden në SHBA, çfarë u diskutua

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me
x
BREAKING NEWS

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika, Lindita Nikolla e fut Sali Berishën nga dritarja nëpërmjet karremit Bardhi, kryetarja e Kuvendit “kamikaze” anti-SHBA e “Trekëndëshit të Bermudës” dhe ortakërisë së Zenit

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika,
x
BREAKING NEWS

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes “Berisha”, në skaner pasuritë e fëmijëve, dhëndri,  aferat “Partizani”, “CEZ-DIA” dhe “Gërdeci”, zbardhen kabllogramet amerikane

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali Berisha po sulmon prokuroren ‘e hekurt’ Enkeleda Millonai që po i heton dhëndrin për pastrim parash dhe skema që po ndjek Ilir Meta për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga falja e tokave private dhe shtetërore, tenderët,  te pista e helikopterit dhe hangar për avion privat

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen,
x
BREAKING NEWS

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën “Rama-McGonigal”, ja si skandali mund të shkaktojë tërmet në Tiranë dhe Uashington, Robert Papa zbardh të rejat e fundit

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën
x
BREAKING NEWS

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën të qartë Berishës: Nuk ndryshojmë qëndrim për “non-gratat”, nxisim aktorët të shqyrtojnë me kujdes angazhimet në parti

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën
x
BREAKING NEWS

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë indeksim me 8.6 për qind nga 1 tetori, Ministria e Financave dhe Instituti i Sigurimeve Shoqërore zbardhin detajet

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë
x

Politike

“Tokë e xanun”/ Balla ironizon keq deputetet e opozitës: Injoranca çohet nga varri kur flet Albana. Nuk më sqaron dot mua

“Tokë e xanun”/ Balla ironizon keq deputetet e opozitës:

Kryetari i Grupit Parlamentar, Taulant Balla ka ironizuar deputetet e opozitës, pasi këta të fundit kanë bllokuar seancën parlamentare. Balla replikoi me deputeten Ina Zhupa dhe Albana Vokshi, të cilat thanë se nuk mund të ketë seancë në këto kushte, kur Rama nuk është i pranishëm.

Taulant Balla: Zonja kryetare, deputetja që sapo foli nuk i la imagjinatës së çdo qytetari për të kuptuar se çfarë qëllimi ka. Deputetja që sapo foli tha se këtu nuk bëhet seancë, këtu jemi ne, këtu është toke e xanun. Nuk më sqaron dot mua.

Këtu keni një problem mes vetit. Po të donit ju të bënit një nocion me debat do kishit lexuar pak nga kjo dhe do ta kishit sjellë një interpelancë si këta të tjerët. Pse? Sepse ka disa afate. Edhe sikur të kishte ardhur dje kërkesa

Kur flet Albana për injorancën, injoranca çohet nga varri.

Keni bërë një kërkesë për ndryshim të rendit të ditës. A mund ta votojmë?! Do ta ftoja Kuvendin që të votohet kjo kërkesë.

Kjo rregullorja thotë se interpelanca e parashikuar me kërkesë hyn e para me rendin e ditës.

Prandaj zonja kryetare do kërkoja të mbyllnim votimin për procesverbalin. Nesër ose gjatë zhvillimit të seancës të mblidhemi për kërkesën e një mocioni me debat.