BREAKING NEWS

Arti në zi/ Aktori i njohur gjendet i varrosur në kopshtin e shtëpisë (Emri)

Arti në zi/ Aktori i njohur gjendet i varrosur në kopshtin e
x
BREAKING NEWS

"Çmendet" moti/ Përmbytet Tirana, rrugët mbulohen nga inertet dhe uji (Video)

"Çmendet" moti/ Përmbytet Tirana, rrugët mbulohen nga
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë/ Humb jetën nga kanceri gazetarja e njohur (Emri+Foto)

Lajm i trishtë/ Humb jetën nga kanceri gazetarja e njohur (Emri+Foto)
x
BREAKING NEWS

"Çmendet" moti në Tiranë, shkarkime elektrike dhe stuhi e pazakontë shiu (Video)

"Çmendet" moti në Tiranë, shkarkime elektrike dhe
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha tregon se çfarë do të bënte ndryshe në PD, ja vendimi që duhej të merrte kur Berisha u shpall 'non grata'

Lulzim Basha tregon se çfarë do të bënte ndryshe në
x
BREAKING NEWS

A do të ketë protesta? Lulzim Basha bën thirrjen e rëndësishme për qytetarët

A do të ketë protesta? Lulzim Basha bën thirrjen e
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha reagon ndaj akuzave të bëra nga Sali Berisha

Lulzim Basha reagon ndaj akuzave të bëra nga Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha tregon arsyet e rikthimit pas dorëheqjes së Alibeajt nga PD-ja

Lulzim Basha tregon arsyet e rikthimit pas dorëheqjes së Alibeajt nga
x

Politike

“Transporti publik falas”/ Spartak Ngjela zbardh prapaskenat nga premtimi i Këlliçit: E premtuan komunistët, por...

“Transporti publik falas”/ Spartak Ngjela zbardh prapaskenat nga

Avokati Spartak Ngjela tha se premtimi i bërë nga Belind Këlliçi, i cili tha se nëse do fitonte zgjedhjet qytetarët e Tiranës do të përfitonin transport publik falas, është një premtim i cili është bërë më herët nga komunistët në perëndim.

Sipas avokatit ky premtim nuk është i mundur të realizohet pasi shteti nuk ka buxhet të mjaftueshëm. Ai tha se sërish do të paguanim, ndonëse mbase me anë të taksave.

“E kanë përdorur partitë komuniste në perëndim. Çdo të thotë falas? Nuk njohin shtetin. Domethënë do ta paguajë buxheti i shtetit. Paguan taksa ti? Edhe unë. Do e paguajmë ne. Ku ka pa pagesë?! E kuptoni se ku janë? Nuk bëhet ajo, kanë dashur ta bëjnë komunistët në perëndim dhe demokristianët talleshin. Se ku do i gjejë shteti? Nuk ka rëndësi funksionon apo nuk funksionon si premtim, por kur të vijë kohë nuk e realizon dot”,-tha avokati Spartak Ngjela.