Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Trembet Meta/ Pas shpërthimit të skandalit me nobelisten e akuzuar për masakrën ç’njerëzore me myslimanët, Presidenti bën veprimin e papritur (FOTO)

Postuar: 23/10/2019 - 21:05

Presidenti Ilir Meta ishte i pranishëm ditën e djeshmen në Japoni ku mori pjesë në ceremoninë e betimit të Perandorit të ri të këtij shteti. Ndërkohë që publikoi në rrjetet sociale foto nga takimi, ku u shfaq i veshur me një stil krejt ndryshe, me doreza e papion të bardhë, Meta i dedikoi një koment të veçantë nobelistes Aung San Suu Kyi.

Teksa shfaqej në foto me nobelisten Meta u shpreh i kënaqur nga ky takim, mirëpo pikërisht kjo foto shkaktoi shumë zhurmë në rrjet dhe me qindra qytetarë e sulmuan Presidentin duke i kujtuar se kush ishte në të vërtetë gruaja që ai kishte përkrahë.

Nobelistja është e akuzuar për persekutimin, masakrën dhe gjenocidin e bërë mbi komunitetin e myslimanëve në Rohingianë.

Pas bërjes publik të detajeve ç’njerëzore të jetës së nobelistes Aung San Suu Kyi nga Gazeta "SOT" dhe komenteve të shumta nga qytetarët, të cilën e quajtën Metën një turp të kombit shqiptar, Presidenti ka bërë veprimin e papritur.

Në faqen e tij të Facebook-ut shihet se fotoja dhe dedikimi i veçantë për nobelisten nuk janë më. Mesa duket qytetarët e kanë iluminuar presidentin tonë të paditur se kë kishte në krahë dhe pas kësaj Meta e ka fshirë postimin.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/11/2019 - 23:58

Avokati Spartak Ngjela në një status në rrjetin social Facebook ka shkruar se komedia Meta vijon dhe se situata në të cilën gjenden kreu i shtetit dhe lideri demokrat është shumë rëndë. 

Postuar: 19/11/2019 - 23:54

Analisti Aleksandër Çipa ka debatuar me nënkryetarin e LSI-së, Petrit Vasili për zgjedhjen e Arta

Postuar: 19/11/2019 - 23:53

Ish-deputeti demokrat, Albo Bumçi, ka zbuluar planin që opozita po e mendon që ta vërë në zbatim

Postuar: 19/11/2019 - 23:42

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj tha në ‘Real Story’ në “Neës24” se n

Postuar: 19/11/2019 - 23:30

Deputetja e opozitës parlamentare, Rudina Hajdari në një postim në rrjetet sociale ka shprehur nj

Postuar: 19/11/2019 - 23:15

Presidenti Ilir Meta gjatë takimit me krerët e opozitës joparlamentare, ka folur dhe për çështjen

Postuar: 19/11/2019 - 23:00

Ish-deputeti i LSI Përparim Spahiu ka deklaruar se sapo të përfundojë Reforma Zgjedhore, do shkoh