Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Trondit kryeministri Rama, zbulon lëvizjen strategjike nesër në Kuvend që do ‘fundosë’ Bashën e Kryemadhin: Nuk do lejohet më!

Postuar: 19/06/2019 - 12:23

Nga njësia administrative nr. 1 Tiranë ku pati një takim me banorët e zonës, kreu i qeverisë, Edi Rama ka komentuar përplasjet e fundit në KZAZ në disa qarqe këtë paradite.

Ai ka paralajmëruar edhe një herë të gjithë protestuesit se kush tenton të pengojë zgjedhjet apo procesin elektoral, dënohet me 5 deri në 10 vite burg.

“Nuk do lejohet të dalin nga vendi 5-10 vite kush kryen krim elektoral. Kjo masë do të kalojë nesër në Parlament. E gjithë kjo rrëmujë bëhet nga frika e reformës në drejtësi. Keqardhje për ata që i ndjekin se po përfundojnë burgjeve”, u shpreh ai.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/11/2019 - 12:13

Padia penale në ngarkim të kreut të Këshillit të Emerimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani do të dorëzohet sot në Prokurori.

Postuar: 19/11/2019 - 12:05

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një deklaratë për mediat tregoi se çfarë kishte disku

Postuar: 19/11/2019 - 12:03

Pas takimit të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe aleatëve të tij me Presidentin

Postuar: 19/11/2019 - 11:58

Zbardhen detaje të reja nga takimi rreth 90 minuta i Presidentit Ilir Meta me përfaqësuesit e par

Postuar: 19/11/2019 - 11:55

Pas përfundimit të takimit që zhvilloi ditën e sotme me kreun e shtetit, Ilir Meta, ka dalë në nj

Postuar: 19/11/2019 - 11:54

Pas zhvillimit të tryezës së dytë për Reformën Zgjedhore, ish-kryetari i KQZ, Kristaq Kume, në nj

Postuar: 19/11/2019 - 11:46

Deputeti i opozitës parlamentare Ralf Gjoni nuk e fshehu dyshimin se dy forcat më të mëdha politi