Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

‘Trondit’ Spartak Ngjela, nxjerr bisedën ‘sekrete’ me Ramën, kush janë 3 ministrat që do i kapë reforma në drejtësi?

Postuar: 19/07/2019 - 23:54

Avokati Spartak Ngjela, duke komentuar zhvillimet e reformës në drejtësi dhe ngritjen e institucioneve të reja, ka thënë se 3 apo 4 ministra socialistë mund të përfundojnë para drejtësisë.

Ngjela madje zbuloi edhe një bisedë me kryeministrin Edi Rama, që sipas tij i ka thënë se reforma në drejtësi “i kap 3 nga ministrat e tij”.

“Minimumi tre-katër ministra i kap. Nuk më intereson çfarë pushtetesh ka kapur ai. A i mbron dot të korruptuarit? Nuk i mbron. Bëri reformën në drejtësi, bravo i qoftë.

Më ka thënë vetë Rama, shumë mirë që po bën por mua më kap tre. Kush ka futur duart le të paguaj. Jan tre-katër”, deklaroi Ngjela në emisionin “Repolitix”.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/08/2019 - 23:55

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ndodhet sonte i ftuar në studion e Syrit.tv, në intervistën e parë televizive për këtë sezon.

Postuar: 22/08/2019 - 23:37

Kryeministri i Greqisë Kyriakos Micotaqis deklaruar se respektimi I të drejtave të minoritetit gr

Postuar: 22/08/2019 - 23:14

Kryetari i PD-së Lulzim Basha sulmoi në një intervistë deputeten Rudina Hajdari, Myslym Murrizin

Postuar: 22/08/2019 - 22:50

Lulzim Basha ka lajmëruar lëvizjet që do të bëjë opozita në muajin shtator.

Postuar: 22/08/2019 - 22:30

Shtatori pritet të sjellë zhvillime të forta, sa i takon krizës politike në vend.

Postuar: 22/08/2019 - 22:23

Kryedemokrati Lulzim Basha shprehet se në 30 qershor nuk pati zgjedhje sepse 85% e qytetarëve i b

Postuar: 22/08/2019 - 22:11

Kryedemokrati Lulzim Basha sulmon dy deputetët e PD Rudina Hajdari e Myslym Murrizi dhe Lefter Ko