BREAKING NEWS

Vjen reagimi zyrtar nga policia për krimin e dyfishtë në Vlorë: Nipi vret xhaxhin, më pas edhe veten

Vjen reagimi zyrtar nga policia për krimin e dyfishtë në
x
BREAKING NEWS

Ambasadorja Kim: Ky është një mesazh i fuqishëm për kundërshtarët tanë. S’mund të kërkonim më shumë se kaq

Ambasadorja Kim: Ky është një mesazh i fuqishëm për
x
BREAKING NEWS

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet sekrete”/ Artan Hoxha nxjerr informacionin e rëndësishëm, flet me emra dhe zbulon ku fshihet vrasësi i Remzi Hoxhës: Krim shtetëror!

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet
x
BREAKING NEWS

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e grabitjes së biznesmenit në Krujë dhe bën paralajmërimin ‘bombë’: Do të ketë viktima!

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj Shqipërisë, hyn në fuqi menjëherë që ditën e nesërme

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj
x
BREAKING NEWS

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”, Frrok Çupi plas deklaratën ‘bombë’ për ish-kryeministrin dhe ngre alarmin për lëvizjen e fundit të Bashës

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”,
x
BREAKING NEWS

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet
x
BREAKING NEWS

Basha bën publikë organizatorët që duan ta largojnë nga drejtimi i PD, akuzon dyshen Meta-Berisha si skenaristë dhe regjisorë të foltores antiamerikane

Basha bën publikë organizatorët që duan ta largojnë nga
x

Politike

Trondit Spartak Ngjela, tregon fundin e frikshëm që e pret Sali Berishën: Ndodhet në vështirësi! Aq i fortë është ai, sa kur kishte përballë Ramiz Alinë...

Trondit Spartak Ngjela, tregon fundin e frikshëm që e pret Sali

Avokat Spartak Ngjela teksa komentoi sot në emisionin ‘Breaking’ lëvizjet e fundit të Sali Berishës dhe u shpreh i bindur se ai nuk do ta mund dot Lulzim Bashës, solli në kujtesë edhe sfidën e tij me Ramiz Alinë në ’91-in.

Sipas Ngjelës, Berisha fitoi në ’91-in ndaj Ramiz Alisë jo se ishte më i fortë, por se Ramiz Alia nuk kishte në krah Amerikën.

Jo vetëm kaq, por Ngjela paralajmëron se Berishën e pret përballja me SPAK dhe këtë sipas tij e paralajmëroi edhe ambasadorja Yuri Kim, e cila dha ultimatum që të ndëshkohen të korruptuarit.

“Aq i fortë është ky sa kur kishte përballë Ramiz Alisë në ’91, kjo se Alia nuk e kishte Amerikën me vete. Po ta kishte ai nuk e merrte pushtetin. Mes Berishës dhe Bashës kë mbështet Uashingtoni? Bashën. Po të përkrahte  Uashingtonin do të fitonte Ramizi. Morën Bashën, i thanë godit Saliun, po mos ta godiste do gjenin një njeri tjetër. Si mund ta mundë ai kur nuk e ka Amerikën. Është në vështirësi jo për pushtetin, por për vazhdimësinë  për SPAK. Amerika ka thënë se politika amerikane do të ndëshkojnë të korruptuarit”, tha Ngjela.