BREAKING NEWS

Operacioni i SPAK u dekonspirua? “Informatorë në polici e prokurori”, gazetari Artan Hoxha tregon prapaskenat dhe çfarë u fsheh: Bosët e krimit janë sinjalizuar që mos të jenë në banesat e tyre

Operacioni i SPAK u dekonspirua? “Informatorë në polici e
x
BREAKING NEWS

Blenë karburante bashkë, Dumani rrëfen si u vra Ervis Deda nga miku i tij i ngushtë dhe borxhi me shuma marramendëse i pashlyer: Gjithçka ndodhi për një vajzë. Zbardhen detajet e rënda për vrasjen e bujshme

Blenë karburante bashkë, Dumani rrëfen si u vra Ervis Deda nga
x
BREAKING NEWS

“E kishte tradhtuar me shokun e ngushtë”, Dumani trondit me rrëfimin e tij për avokatin e njohur të vendit tonë, tregon planin e frikshëm që i kishte përgatitur partneres: Na dha 120 mijë euro t’i vrisnim ish gruan

“E kishte tradhtuar me shokun e ngushtë”, Dumani trondit me
x
BREAKING NEWS

A do bashkëpunosh me Sali Berishën? Ilir Meta thyen heshtjen dhe tregon çfarë pritet

A do bashkëpunosh me Sali Berishën? Ilir Meta thyen heshtjen dhe
x
BREAKING NEWS

Gazetari i njohur kontaktohet LIVE në emision nga Florenc Çapja, ja çfarë i thotë për Nuredin Dumanin

Gazetari i njohur kontaktohet LIVE në emision nga Florenc Çapja, ja
x
BREAKING NEWS

“Ata që s’janë kapur janë emrat më sinjikativët”, Artan Hoxha zbulon detaje nga operacioni i SPAK: Bosët e krimit me buxhet të madh, kanë informator brenda sistemit në polici dhe...

“Ata që s’janë kapur janë emrat më
x
BREAKING NEWS

E kanë vrarë?! Artan Hoxha plas “BOMBËN”: Nuk besoj se do kemi më mundësi të shikojmë Talo Çelën

E kanë vrarë?! Artan Hoxha plas “BOMBËN”: Nuk besoj
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha tregon emrin e personit që do të ekzekutohej nga Nuredin Dumani ditën që u plagos: Nuk kemi pse ta mbajmë më të fshehtë

Artan Hoxha tregon emrin e personit që do të ekzekutohej nga Nuredin
x

Politike

"Turbulenca të panjohura"/ Artur Zheji zbulon planin e Sali Berishës, lëshon paralajmërin e fortë: Tani beteja më e madhe parashikohet të jetë midis…

"Turbulenca të panjohura"/ Artur Zheji zbulon planin e Sali

Analisti Artur Zheji ka komentuar situatën politike në vend, dhe thotë se fjala turbulencë “e përmbledh më së miri”.

“Kemi përgatitje të ethshme për zgjedhje e nga ana tjetër një pyetësor që kryeministri do ia drejtojë popullit, bashkëbisedim me popullin, situatë me familjen Duka, situatë me cështje gjyqësore në proces, ka një tension, sic thuhet në tavolinat elitës shqiptare kemi një negativitet shumë të lartë”.

Sipas Zhejit, është një lajm pozitiv që gjykata njohur si kryetar të PD-së Lulzim Bashën.

“Kryelajmi është që gjykata zgjodhi linjën që mos hynte vetë në burg, linjën që të paktën sipas normave bazike juridike duhet të merrte vendimin për të zgjedhur kryetarin Basha në krye të PD. Kur një gjë e pritshme bëhet realitet është një gjë pozitive. Drejtësia dha drejtësi sa i përket këtij aspekti.

Kjo do bëjë të domosdoshme regjistrimin e Berishës për të krijuar kandisatë të pavarur dhe do kemi një betejë transversale shumë të madhe, beteja më e madhe verbale parashikohet të jetë midis PD legale dhe atyre që pretendojnë se janë PD, pra Rama ka shumë mundësi ti nxjerrë gështenjat me duart e kësaj përplasje”, tha Zheji.

Po çfarë do ndodhë pasi PD me kryetar Lulzim Bashën është regjistruar në KQZ për zgjedhjet e 6 marsit? Në emisionin “Pikat mbi i”, analisti Artur Zheji tha se “një nga qëllimet kryesore që do ketë në pikësynimin e vet politik Sali Berisha do jetë vazhdimi i betejës për të shkatërruar Lulzim Bashën”.

“Kjo betejë për të shkatërruar do bëhet duke çarë votën djathtas që të ketë një humbje 6 me 0 sa janë bashkitë e të hidhet teza tjetër që Basha është vetëm humbës e prandaj duhet të ndryshojë si lidership i PD e pastaj opoziota e vërtetë …, jam dakort me avokatin Ngjela që tha Berisha do fusë kokën në batanije, por vendimi gjyqësor është i ngurtë e nuk zhbëhet e për këtë arsye për të nxjerr një forcë altertnative djathtas të regjistrojë një sigël të re politike me pak ndryshime nga kjo e do e bëjë e ka thënë pak a shumë si opozita e vërtetë.

Mendoj që sa i përket një refleksioni që do jetë në votat e djathta do ndodhë se votuesit e djathtë do e kuptojnë që racionaliteti anon nga Basha e probabliteti anon nga Basha dhe kjo pjesa tjetër pavarësisht se është shumë luftarake është një pjesë historike e rëndësishme madhore por nuk sjell në fitore, pra nuk e con anijen në portin e dëshiruar por në turbulenca të panjohura, në këtë pikëpamje do ketë rrjedhje nga krahu i Berishizmit drejt Bashës”, tha Zheji.

Më të lexuarat