BREAKING NEWS

Vjen kthesa e madhe/ Stuhitë dhe vetëtimat pushtojnë vendin tonë. Njihuni me parashikimin e motit për datën 9 Gusht

Vjen kthesa e madhe/ Stuhitë dhe vetëtimat pushtojnë vendin
x
BREAKING NEWS

Ngjarja e rëndë në Maliq/ Një i vrarë dhe një i plagosur, policia zbardh detaje të reja

Ngjarja e rëndë në Maliq/ Një i vrarë dhe një i
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detaje të reja nga vrasja në Maliq/ Identifikohet edhe autori, të dy blegtorë, ja si nisi sherri

Zbardhen detaje të reja nga vrasja në Maliq/ Identifikohet edhe
x
BREAKING NEWS

Emri/ Humbi jetën mbrëmjen e sotme gjatë një sherri me thikë, kush është viktima

Emri/ Humbi jetën mbrëmjen e sotme gjatë një sherri me
x
BREAKING NEWS

Vritet një person në Maliq, dyshimet e para

Vritet një person në Maliq, dyshimet e para
x
BREAKING NEWS

Protestuesit telefonojnë live Ramën për shkarkimin e ministrave, kryeministri nuk përgjigjet

Protestuesit telefonojnë live Ramën për shkarkimin e ministrave,
x
BREAKING NEWS

“Lum denoncimesh për sjelljen e efektivëve”, Gledis Nano bën për ‘ujë të ftohtë’ drejtuesit e policisë: Reflektoni urgjent, po toleroni horrat, por jo qytetarët

“Lum denoncimesh për sjelljen e efektivëve”, Gledis Nano
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Himarë, nis protesta para ministrisë së Brendshme

Tragjedia në Himarë, nis protesta para ministrisë së
x

Politike

“Turp”, Petrit Vasili denoncon Kuvendin, publikon faktet: Parlamenti, han pa porta për ‘Rilindjen’, ligjet e qeverisë shqyrtohen dhe miratohen pa asnjë pengesë

“Turp”, Petrit Vasili denoncon Kuvendin, publikon faktet:

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, me anë të një postimi në rrjetin e tij social, ‘Facebook’, ka denoncuar Kuvendin e Shqipërisë duke e quajtur “një han të vërtetë pa porta për rilindjen dhe në një bunker për opozitën”.

Vasili ka publikuar dhe disa dokumente që tregojnë se projektligjet e depozituara nga opozita, për uljen e çmimit të naftës dhe për ndryshimet e Kodit Penal lidhur me tubimet, janë bllokuar dhe nuk ka nisur shqyrtimi i tyre.

Por e kundërta ndodh me projekt ligjet e qeverisë thotë Vasili të cilat shqyrtohen dhe miratohen shpejt e shpejt.

POSTIMI I PLOTE I PETRIT VASILIT

Parlament alabakesh, eshte kthyer ne han rilindas!

Parlamenti ka rene mjerisht shume poshte ne nivelin e tij te fuksionimit.

Ai eshte kthyer ne nje han te vertete pa porta per rilindjen dhe ne nje bunker per opoziten.

I rrembyer nga rilindasit, Parlamenti po perdhoset perdite duke e trajtuar ate si nje prone ordinere rilindase.

Faktet flasin vete!

Kam paraqitur qe ne 9 Mars 2022 projektligjin per uljen e Çmimit te Naftes.

Apo projektligji per ndryshimin e Kodit Penal lidhur me Tubimet firmosur nga deputetet Kryemadhi, Vasili dhe Xhixho depozituar qe ne 18 Mars 2022.

I kane bllokuar qe te dy keto projektligje ne menyre banditeske dhe as qe ka filluar fare shqyrtimi i tyre.

Shikoini vete Ligjet e Qeverise, qe megjithese vijne shume me vone ne Parlament, shqyrtohen dhe miratohen shume shpejt dhe pa asnje pengese.

Shihni per shembull Ligjin per Butrintin depozituar ne 7 Prill te 2022, apo Ligji per Marreveshjen e huase per shendetesine dhene nga Banka Boterore depozituar ne 19 maj 2022 te dyja tashme edhe te votuara ne Seance plenare.

Dhe kane fytyre flasin per Rregullore keta.

Keta qe e kane kthyer Parlamentin ne nje han te vertete rilindas.

Turp!!

P.S. Ja dokumentet

 

Më të lexuarat