Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Turpe, skandale, dhe një parodi do shihni sot", deputeti lëshon akuza të forta dhe tregon ç'mund ti ndodh kryetarit të KQZ: Pres të vijnë Rama se do kem punë

Postuar: 13/06/2019 - 11:13

Në seancën e sotme të Kuvendit është duke i diskutuar rezoluta për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta.  Deputeti Lefter Maliqi ka replikuar në mënyrë të ashpër ndaj kreut të Gurpit Parlamentar të PS-së, Taulant Ballës pasi është shprehur se shkarkimi i Metës do të jetë një turp.

“Me këtë akt, kërkoni të marrni edhe Presidentin, se së shpejti do të rrëzoni edhe kryetarin e KQZ, mos do e fusni në burg atë, këto janë turpe, skandale një parodi do shihni sot këtu. Unë po pres të vijë kryeministri Rama dhe do kem punë dhe procedurë edhe me të.” – u shpreh Maliqi, por në përgjigje ndaj tij, kryeparlamentari Ruci tha se nuk ka debat me kryeministrin në procedurë, duke i kujtuar se mund ta bëjë këtë gjë, në interpelancën e kërkuar prej tij me kreun e qeverisë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/09/2019 - 18:15

Sekretari për Çështjet ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata komentoi ftesën e kryeministrit Edi Rama, drejtuar opozitës së bashkuar për të bërë marrëveshje për reformën zgjedhore, pa kushte,

Postuar: 18/09/2019 - 18:00

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Agron Shehaj foli për situatën politike aktuale në vend.

Postuar: 18/09/2019 - 17:50

Deputeti Lefter Maliqi ka komentuar ftesën publike që kryeminsitri Rama i drejtoi sot opozitës jo

Postuar: 18/09/2019 - 17:40

Presidenti Ilir Meta ka përshëndetur sot Kongresin e 7-të të Bashkimit të Sindikatave të Pavarura

Postuar: 18/09/2019 - 17:37

I ftuar në emisionin “Top Talk”, anëtari i Komisionit të Ligjeve dhe atij Hetimor, Ad

Postuar: 18/09/2019 - 17:28

Kryeministri Rama i ka bërë ftesë për dialog pa kushte për reformën zgjedhore opozitës ditën e so

Postuar: 18/09/2019 - 17:27

Në konferencën për shtyp të Angela Merkel-it me kryeministren e Serbisë, një konferencë kjo që sa