BREAKING NEWS

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për Shërbimin Arsimor, reagon 'flakë për flakë' ministrja Evis Kushi, tregon vendimin që pritet

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për
x
BREAKING NEWS

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot Kongresin e jashtëzakonshëm në stadiumin “Air Albania”, rizgjidhen strukturat. Zbardhet e gjithë axhenda

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot
x
BREAKING NEWS

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado të vogël”, Rama del me mesazhin e fuqishëm për të gjithë socialistët

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado
x
BREAKING NEWS

PS mbledh sot Kongresin, paralajmërohet furtunë në parti dhe në administratë, emrat me më shumë vota drejt katapultimit në qeveri

PS mbledh sot Kongresin, paralajmërohet furtunë në parti dhe
x
BREAKING NEWS

Shantazhet e Berishës ndaj SHBA për të marrë PD, blof për të rritur pazarin, deputetët demokratë kundër rikthimit të tij

Shantazhet e Berishës ndaj SHBA për të marrë PD, blof
x

Politike

“Turpin e faqen e zezë e paçin ata që më nxorën në pritë”/ Ilir Meta del me deklaratën e papritur, sulmon hapur opozitën

“Turpin e faqen e zezë e paçin ata që më nxorën

Presidenti Ilir Meta ka shpërthyer sot me tone të revoltuara ndaj opozitës më lidhje me shkarkimin e tij nga Kuvendi. Ai e ka akuzuar opozitën se me djegien e mandateve e kanë vetë, në betejën ndaj maxhorancës.

“Shiko, nuk ekziston më një Kuvend i tillë, me gjithë kuptimin e fjalës, ai nuk ka ekzistuar asnjëherë. Ai Kuvend është turpi i gjithë atyre që  e krijuan bashkë dhe e përjashtoj veten time në mënyrë kategorike nga ajo gjë që ka ndodhur atë ditë që unë kam qenë gjermani dhe më pas, është një nga faqet më të errëta, më të zeza në dy vite e ca, ai Kuvend. E faqen e zezë të gjithë ata që mund ta kenë bërë me ndërgjegje që i dhanë Shqipërisë këtë gjë dhe që e nxorën presidentin e republikës në pritë, jo Ilir Metën. Sepse e lanë pa asnjë mbrojtje institucionale Republikën e Shqipërisë”, tha Meta.

Ky është qëndrimi i parë që Meta mban në mënyrë indirekte në adresë të liderit të PD-së, duke e sulmuar në mënyrë të hapur. Meta ka qenë kundër dorëzimit të mandateve dhe se e ka cilësuar të gabuar. Ndërkohë që pas humbjes së zgjedhjeve, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi i kërkoi falje publike Metës për aktin e dorëzimit të mandateve.

Më të lexuarat