BREAKING NEWS

Spartak Ngjela lëshon ‘BOMBËN’ ndaj Lulzim Bashës: Ka procese penale në SHBA, ja mesazhi i ambasadores Yuri Kim

Spartak Ngjela lëshon ‘BOMBËN’ ndaj Lulzim Bashës:
x
BREAKING NEWS

Largimi nga politika i Gramoz Ruçit, Spartak Ngjela tregon dy arsyet dhe plas paralajmërimin e fortë: Do të ketë pasoja për PS-në!

Largimi nga politika i Gramoz Ruçit, Spartak Ngjela tregon dy arsyet dhe
x
BREAKING NEWS

Ishte krahu i djathtë i Arta Markut kur drejtonte institucionin e rëndësishëm/ KPK merr vendimin e menjëhershëm dhe shkarkon prokuroren e njohur të Tiranës

Ishte krahu i djathtë i Arta Markut kur drejtonte institucionin e
x
BREAKING NEWS

VENDIM zyrtar! Bashkimi Europian jep lajmin e shumëpritur për Shqipërinë

VENDIM zyrtar! Bashkimi Europian jep lajmin e shumëpritur për
x
BREAKING NEWS

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës, policia fundos autorin. Zbardhet shkaku (EMRI+FOTO)

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës, policia fundos
x
BREAKING NEWS

Grupimi 'Për PD-në' del në konferencë të jashtëzakonshme, Harxhi bën denoncimet e forta: Vëzhguesit janë kërcënuar! Ja cila është shkelja më e rëndë!

Grupimi 'Për PD-në' del në konferencë të
x
BREAKING NEWS

Pas shpalljes ‘non grata’ të Sali Berishës dhe urdhrit të Biden, Frrok Çupi paralajmëron zhvillime të BUJSHME në Shqipëri: Nesër do të çuditen kur të formulohen akuza për...

Pas shpalljes ‘non grata’ të Sali Berishës dhe urdhrit
x
BREAKING NEWS

Rama jep sinjalet e para për qeverinë e re, 9 ministra rrezikojnë largimin në shtator, vetëm 7 emra futen në Presidiumin e Kongresit, ja lista

Rama jep sinjalet e para për qeverinë e re, 9 ministra rrezikojnë
x

Politike

“Ty të duken të gjithë kriminelë”, Arjan Curri përplaset me Klodiana Lalën: Ti ke sëmundje profesionale. S’mund të thoni që...

“Ty të duken të gjithë kriminelë”, Arjan Curri

Analisti Arjan Curri ka debatuar me gazetaren Klodiana Lala, teksa ishin duke folur për ngjarjen e rëndë në Shkodër, ku dje në mëngjes u gjet i vrarë në zonën e Livadheve, 32-vjeçari Endri Mustafa.

Ai ishte dhunuar dhe kishte marrë një plumb në gojë, dy në kokë dhe tre në gjoks. Pjesë e debatit të sotëm në “Open” u bë dhe fakti nëse ishte apo jo një vrasje mafioze. Curri këmbënguli duke thënë se nuk ka lidhje mënyra e vrasjes dhe nuk nuk mund të cilësohet vrasje mafioze vetëm sepse është vrarë me plumb në gojë apo në kokë në formë kodi apo mesazhi.

Nga ana tjetër Lala mbështeti teorinë se kjo ishte një vrasje mafioze e mirëmenduar dhe e planifikuar, duke parë dhe mënyrën se si ishte ekzekutuar viktima. Për Currin një vrasje mafioze cilësohet ajo vrasje e cila porositet nga bandat dhe mafiet, dhe jo çdo vrasje ordinere në mes të baltës dhe ferrave.

“Ti e ke sëmundje profesionale, të duken të gjithë kriminelë dhe banda e mafie. Edhe mua më duket sikur të gjithë studentët kopjojnë, por nuk është kështu. Ju e keni bërë Shqipërinë vetëm banda, banda. Unë jap kriminologji në auditorë, e njoh mirë. S’mund të thoni që për çdo vrasje ajo është mafioze”, i tha Curri gazetares Lala.

Më të lexuarat