Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"U arrestua në Shqipëri sespe u gjet në dhomë me këtë gazetar" Berisha i përgjigjet Hashim Thaçit pasi i tha argat i Millosheviçit

Postuar: 23/05/2019 - 23:02

Ish-kryeminsitri Sali Berisha, i është përgjigjur nga studio e ‘Opinion’ akuzave të Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, se ish-kryeminsitri ishte në shërbim të Millosheviçit .

Berisha tregoi faktet se ai dhe PD kanë punuar gjithë kohën në shërbim të Kosovës, ndërsa ka treguar edhe pse është arrestuar Hashim Thaçi në Shqipëri.

“Është bërë përpjekje e madhe për promovimin e lidershipit të qeverisë së Kosovës. Në samitin e Helsinkit është futur paragraf i veçantë, Kosova.Ligji ndërkombëtar i kësaj thoshte se i jepte faktorit ndërkombëtar të drejtën të zbriste në Prishtinë. Në atë periudhë janë stërvitur në Shqipëri disa njësi të UÇK-së, që të gjitha nën patronazhin e qeverisë së Ibrahim Rugovës, midis tyre dhe Adem Jashari.Janë dërguar armatime falas, pa asnjë çmim Bosnjes dhe Kroacisë, të cilat luftonin me Serbinë, për hir të së vërtetës në kundërshtim me embargon.Nëse është arrestuar Thaçi, është arrestuar për krim ordiner. Ai flinte në një dhomë me një gazetar, ai quhej Ali Uka, dhe ai u gjet i therur në dhomë.Thaçi është thirrur për Ali Ukën”, tha Berisha.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/09/2019 - 18:37

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj dhe zëvendëskryeministri Erion Braçe ndoqën nga afër situatën në terren në zonën e Kasharit, ku është raportuar për disa familje të prekura nga lëkundjet e fuqishme të tërm

Postuar: 22/09/2019 - 18:30

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj kanë vizituar një familje në njësi

Postuar: 22/09/2019 - 18:15

Zv/ kryeministri Erjon Braçe premtoi se ditën e mërkurë qeveria do të miratojë një VKM e cila p

Postuar: 22/09/2019 - 17:56

Kreu i Partisë së Ballit Kombëtar, Adriatik Alimadhi, u fut në Parlament disa muaj më parë, duke

Postuar: 22/09/2019 - 17:37

Përmes një postimi në Facebook, ish- deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari u shpreh se qeveria duh

Postuar: 22/09/2019 - 17:24

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka mbledhur të gjitha strukturat e posaçme të Drejtorisë së

Postuar: 22/09/2019 - 17:18

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka thirrur në një mbledhje urgjente Shtabin e Emergjencave në Bashkinë