BREAKING NEWS

“S’ do lejoj që të valëvitet flamuri i LGBT-së”/ Zotimi i pazakontë i kandidatit në Primaret e PD-së: Nuk shkel mbi...

“S’ do lejoj që të valëvitet flamuri i
x
BREAKING NEWS

'Do ta vras burrin e motrës e do të bëj s*ks në prezencën tënde', si e kërcënonte 35-vjeçaren autori i krimit mizor

'Do ta vras burrin e motrës e do të bëj s*ks në
x
BREAKING NEWS

Pastori habit me deklaratën dhe hedh dyshime të forta: Ka një plan për shpopullimin në Shqipëri

Pastori habit me deklaratën dhe hedh dyshime të forta: Ka një
x
BREAKING NEWS

'Tronditet' bota e futbollit, Gjermania i jep lamtumirën Botërorit të Katarit

'Tronditet' bota e futbollit, Gjermania i jep lamtumirën
x
BREAKING NEWS

Vuçiç anuloi ardhjen në Tiranë, diplomati zbardh prapaskenat e vendimit të papritur

Vuçiç anuloi ardhjen në Tiranë, diplomati zbardh
x
BREAKING NEWS

Primaret në PD, Julian Deda e zbulon: Ja arsyeja kryesore pse vendosa të futem në garë

Primaret në PD, Julian Deda e zbulon: Ja arsyeja kryesore pse vendosa
x
BREAKING NEWS

Vrasja te ‘Kodra e Diellit’, gazetari zbardh detaje të reja: Autori shkoi pak ditë para për të studiuar vendin ku do ekzekutonte Briken Sanajn, u gjobit edhe nga policia, por...

Vrasja te ‘Kodra e Diellit’, gazetari zbardh detaje të reja:
x
BREAKING NEWS

Kremlini merr vendimin drastik, ‘burgos’ brenda Rusisë bashkëpunëtorët e Putinit, zbardhet arsyeja e fortë

Kremlini merr vendimin drastik, ‘burgos’ brenda Rusisë
x

Politike

U arrestua për korrupsion në spital, Tritan Shehu reagon për mjekun dhe akuzon ashpër qeverinë: Regjimi sot u tërhoq, çështja u shpërbë si një flluskë sapuni

U arrestua për korrupsion në spital, Tritan Shehu reagon për

Deputeti i PD Tritan Shehu ka reaguar me anë të një postimi në rrjetin e tij social ‘Facebook’ për ngjarjen e arrestimit të mjekut anestezist Fitim Marku për korrupsion në spitalin e Traumës.

Sipas Shehut kjo çështje u shpërbë si një flluskë sapuni. Shehu deklaroi se mjeku i arrestuar pësoi edhe një episod ishemik cerebral nga stresi.

“U shpërbë si një “ flluskë sapuni” çështja ndaj anestezistit Marku!

Mbas të gjithë atij operacioni policor, “sulmi” ne një spital, nxjerrja e tij me uniformen e salles se operacionit, sot u lirua nga hekurat, për tu ndjekur me tej nga gjykata.

Dhe kjo u arrit jo për vullnet te regjimit.

U arrit sepse opinioni reagoi me realizem.

Sepse mjeket, koleget e personeli shëndetësor e kuptuan lojën e ndyre qe po luhej me ata dhe…

Reaguan!

Prandaj regjimi sot u tërhoq!

Ky regjim perballohet vetem me perballje!

Sot Dr. Marku pesoi edhe nje episod ishemik cerebral nga stresi.

Fatmiresisht rikuperoi shpejt!

E takova ne spital ne kushte te mira shendetesore, nen kujdesin e kolegeve te tij.

Vetem reagimi i detyron rregjimet te respektojne te drejtat e njeriut.

Prandaj duhet reaguar me force- ky eshte mesimi nga kjo ngjarje”, shkroi Shehu.