BREAKING NEWS

Ilir Meta plas bombën: Basha ka bërë dopio lojë me marrëveshjen e detit me Greqinë

Ilir Meta plas bombën: Basha ka bërë dopio lojë me
x
BREAKING NEWS

Basha flet për përjashtimin e Berishës: Një vendim i pashmangshëm për dy arsye të rëndësishme

Basha flet për përjashtimin e Berishës: Një vendim i
x
BREAKING NEWS

30 qershori legjitim, Meta: Vendimin për zgjedhjet në 6 bashki do ta jap kur të...

30 qershori legjitim, Meta: Vendimin për zgjedhjet në 6 bashki do ta
x
BREAKING NEWS

Blendi Gonxhe del me njoftimin e rëndësishëm: Para 31 dhjetorit duhet të dorëzoni këto dokumente

Blendi Gonxhe del me njoftimin e rëndësishëm: Para 31 dhjetorit
x
BREAKING NEWS

Rama jep lajmin fantastik, zbulon shumën e lekëve bonus për pensionistët për vitet 2022-2024

Rama jep lajmin fantastik, zbulon shumën e lekëve bonus për
x
BREAKING NEWS

Rritet numri i rasteve të reja, Ministria e Shëndetësisë: Në 24 orët e fundit ka humbur jetën 3 qytetarë në Shqipëri

Rritet numri i rasteve të reja, Ministria e Shëndetësisë:
x
BREAKING NEWS

Detaje të reja nga ekzekutimi i Pashko Ujkës/ 30 mijë euro u bënë shkak, si e vrau 20-vjeçari ish-deputetin, cili ishte roli i bashkëpunëtorit në atentat

Detaje të reja nga ekzekutimi i Pashko Ujkës/ 30 mijë euro u
x
BREAKING NEWS

Mbyllen hetimet, SPAK i jep goditjen e fundit Enkelejda Hoxhës dhe Aldo Tabakut, zbardhet vendimi

Mbyllen hetimet, SPAK i jep goditjen e fundit Enkelejda Hoxhës dhe Aldo
x

Politike

U ndryshua brava e derës, reagon drejtuesi i degës së PD-së në Fier: Ish-kryetari dha dorëheqjen para 1 viti

U ndryshua brava e derës, reagon drejtuesi i degës së PD-së

Kryetari i komanduar i degës së Partisë Demokratike në Fier, Agron Kapllanaj në një prononcim për mediat ka sqaruar pozicionin e tij. Ai ka mohuar të ketë pasur mbledhje kryesie pa dijeninë e tij. Sakaq, ka shpjeguar se në këtë detyrë është komanduar dhe do të vazhdojë ta mbajë deri kur të mbahen zgjedhjet sipas statutit.

“Unë nuk jam përballur me grupseksionet apo kryesinë kjo nuk është e vërtetë. Nuk jam në dijeni të mbledhjes urgjente, nuk kam thirrur mbledhje. Unë jam komanduar të drejtoj degën e PD, derisa të shkojë në zgjedhje sipas statutit që rezulton të jetë vitin e ardhshëm. Nuk e kuptoj nga ka ardhur shqetësimi për zyrat. Ish kryetari ka më shumë se një vit që ka dhënë dorëheqje dhe ky vend ka qenë vakant. Unë jam komanduar deri në zgjedhjet e ardhshme

Zyrën e kam marrë në dorëzim nga funksionarë të PD qendër të cilët kanë ardhur me procesverbal, më kanë dhënë çelësat dhe bazën materiale në këtë zyrë”, tha ai.

I pyetur për krizën e brendshme brenda selisë blu, Kapllanaj theksoi: “Mua nuk më shqetëson asgjë përveç aktiviteti i demokratëve të Fierit dhe aksioni që ne e kemi kundër Edi Ramës. Nuk kemi asgjë të ndajmë me njëri tjetrin. Mendimet ndryshe brenda një force politike janë mendime që më shumë se në çdo forcë politike tjetër shprehen në PD. Në foltore mund të shkojë cilido demokrat që mendon se duhet të dëgjojë mendimet ndryshe. Në linjën zyrtare të PD që drejtohet nga kryetari legjitim zoti Lulzim Basha shkojnë të gjithë demokratët aty ku shkojnë edhe të gjitha institucionet ndërkombëtare. Mua nuk më shqetëson asgjë nga këto përveçse aksioni politik kundër Edi Ramës.”