BREAKING NEWS

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për të plagosur

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të shokuar, na ka lënë pa fjalë

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të
x
BREAKING NEWS

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të reja për ngjarjen e rëndë në Gramsh

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit te Sheshi Skënderbej, policia del me thirrjen e rëndësishme për qytetarët

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit
x
BREAKING NEWS

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e rëndësishëm, zbardhen me shpejtësi detajet

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e viktimave, fqinji rrëfen situatën mes vëllezërve

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e
x
BREAKING NEWS

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi Ramën: Është një goditje e madhe

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi
x
BREAKING NEWS

'Plas' në veri të Kosovës, raportohet për të shtëna me armë, dalin me shpejtësi detajet e minutave të fundit

'Plas' në veri të Kosovës, raportohet për të
x

Politike

“U përplasëm atë natë, por më vonë...”/ Fatos Klosi plas deklaratën e fortë dhe zbulon të pathënat e 14 Shtatorit të ’98: Çfarë më thanë ndërkombëtarët, kur Nano u arratis gjatë grushtit të shtetit

“U përplasëm atë natë, por më

Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi ka deklaruar sot se në një bisedë me ndërkombëtarët, pas grushtit të shtetit më 14 shtator të 98. Klosi tha se partnerët italiane, i kishin kërkuar që Nano të largohej nga drejtimi i vendit.

“Partnerët ndërkombëtarë e quajtën një sjellje jo serioze që kryeministri në një moment shumë të vështirë për vendin, ikën. Duke pasur parasysh detyrimet e tyre ndaj nesh, sepse një vit më parë kishin sjellë forca në Shqipëri për të ruajtur qetësinë.

Kishin kontribuar dh shpenzuar për ne, kur ndodhi grushti i shtetit, ata thanë që u kalua kufiri dhe duhet të ndërhynin. Kështu kërkuan që në vend të Nanos të vendosej një njeri tjetër, më i vendosur për të mbrojtur vendin në situata të tilla. Në rrugë diplomatike ata ia kishin thënë Nanos. Por ai kishte bërë sikur nuk e kishte kuptuar.

Kështu që më zgjodhën mua që t’ia them Fatosit troç. Më thirrën në Romë, dhe më thanë: Shqipëria është shumë e vogël, as nuk na prish dhe as nuk na ndreq punë. Por nuk duam të sjellim më ushtarë për të ruajtur rendin atje.

Ne do jemi me atë shef që bën zap atë popull. Unë erdha dhe ia përcolla fjalët Nanos. Ai nuk i pranoi. U përplasëm atë natë, por më vonë e rimendoi” , tregoi Klosi.

 

Më të lexuarat