Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

U rikonfirmua si kryebashkiak i Pukës, Gjon Gjonaj nis menjëherë nga puna (E plotë) 

Postuar: 12/07/2019 - 17:41

Kandidati i PS-së që u rikonfirmua për bashkinë e Pukës, Gjon Gjonaj ka mbledhur ditën e sotme në një takim administratën.

Mësohet se Gjonaj ka falenderuar të gjithë punonjësit për punën e bërë në 4 vitet që lamë pas dhe ka kërkuar të përshpejtohen ritmet.

Gjithashtu ai ka kërkuar angazhim maksimal për projektin “100 fshatrat” dhe për përgatitjen e vitit të ri shkollor.

Postimi i plotë i Bashkisë Pukë:

Kryetari I bashkisë, z.Gjon Gjonaj zhvilloi sot një takim me administraten, të cilët I falenderoi për punen dhe përkushtimin e treguar gjatë katër viteve që lam pas. Kryebashkiaku i ftoi zyrtarët e bashkisë të përshpejtonin ritmet duke shfrytëzuar eksperiencen e fituar, në mënyrë që qytetarët e bashkisë Pukë të mernin në kohë dhe me cilësi shërbimet. Gjonaj kërkoi angazhim maksimal për projektin “100 fshatrat” ku është përfshir njësia administrative Qelez. Një vemendje të veçant kryebashkiaku i kushtoi dhe përgatitjes së shkollave për vitin e ri mësimor, furnizimin me dru zjarri të popullatës dhe vijimin e pastrimit të hapsirave publike në qytet dhe njësitë administrativ. “Të gjithë problematikat e dala në takimet e fushatës elektorale duhet të marrin zgjidhje, pa mar parasysh se cili fshat është. Ka votues shumë apo pak, ka pasur vota të vlefshme, apo jo” tha kryetari Gjonaj, duke shtuar se tashmë ai dhe bashkia ka detyrim për çdo qytetar, të majt apo të djatht. “Kemi bër shumë, por akoma më shumë duhet bër” tha kryebashkiaku teksa paralajmëroi prezantimin e projekteve që do të vijoin transformimin e Pukës.

Kryebashkiaku kërkoi vemendje dhe për investimet që do të realizohen gjatë periudhës në vijim për sisitemin dhe asfaltimin e rrugës së Kukajve dhe kanalin vaditës të Qerretit.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/07/2019 - 12:45

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka zhvilluar një takim në Himarë me strukturat drejtuesi të këtij qyteti, ku të pranishëm kanë qenë Prefekti i Qarkut Vlorë, Kryetarin e Bashkisë së këtij qyteti, drejtues të Polici

Postuar: 19/07/2019 - 12:36

Task Forca e Turizmit dhe strukturat përgjegjëse për menaxhimin e sezonit turistik 2019 vijojnë p

Postuar: 19/07/2019 - 12:11

Kryetari i PD Lulzim Basha në fjalën e tij nga selia blu deklaroi ndër të tjera se Partia Demokra

Postuar: 19/07/2019 - 11:35

Në një deklaratë për mediat, kreu i PD-së Lulzim Basha denoncoi koncesionet e miratuara një ditë

Postuar: 19/07/2019 - 11:27

Në Shqipëri parlamenti miratoi të enjten në mbrëmje, me votat vetëm të shumicës, në seancën e fun

Postuar: 19/07/2019 - 10:41

Kryetarja e bashkisë së Përrenjasit ende në detyrë, Miranda Rira ka kërkuar të jetë e pranishme n