BREAKING NEWS

Vetëflijimi, ekspertët ngrenë alarmin pas ngjarjes në Kombinat: Të thellohet hetimi!

Vetëflijimi, ekspertët ngrenë alarmin pas ngjarjes në
x

Politike

“U rrahën barbarisht në sheshin 'Skënderbej'”, ish-deputeti i PS publikon foton krahas Pandeli Majkos dhe jep mesazhin e fortë: Kur opozitës iu grabitën votat...

“U rrahën barbarisht në sheshin

Ish-deputeti i PS, Namik Dokle është kthyer 24 vjet pas në kohë duke publikuar një foto të 26 dhe 28 maj të vitit 1996.

Krah ish diplomatit Agim Fagut dhe Pandi Majkos, sot ministër i Diasporës, Dokle kujton kohën kur nisi greva e urisë së deputetëve te opozitës.

“NJE KARTOLINE PER MIQTE...

( Agim Fagu dhe Pandi Majko)

Njezete e kater vjet me pare nisi greva e urise e deputeteve te opozites,

te cileve u ishte grabitur vota, ishin dhunuar ne zonat e tyre zgjedhore dhe u

rrahen barbarisht ne sheshin SKENDERBE. ( 26 dhe 28 maj 1996)

Perkrahje e fuqishme dhe e pandalur nga qytetaret, nga Parlamenti Europian,

Keshilli i Europes dhe, vecanrisht, nga SH.B.A.

Per dite me rradhe, qendresa e opozites ne mbrojtje te zgjedhjeve te lira, ishte

lajmi i pare ne Euronews, Zeri i Amerikes, BBC etj.

Pershendetje te gjithe atyre qe ishin bashke me ne!”, shkruan Dokle krahas fotos.

“U rrahën barbarisht në sheshin