Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

U thirr në Prokurori si i pandehur bashkë me Bashën, reagon Arben Ristani

Postuar: 08/11/2019 - 15:59

Ish-sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Arben Ristanin ka reaguar pasi u njoftua se është marrë si i pandehur nga Prokuroria për çështjen e lobimit rus.“Kjo është një akuzë e pabazuar dhe dashakeqe, akuzohem se në deklarimin që PD ka bërë në KQZ, nuk janë pasqyruar të dhëna të vërteta, unë po them që nuk kam firmosur dhe as vulosur asnjë lloj dokumenti. Në mënyrë të habitshme, joligjore, dhe jologjike përmendet emri im në këtë çështje, është një dashakeqësi idiote. Shkuan deri aty sa thanë që është falsifikim i një mosveprimi, një vepër të tillë nuk mund ta mendojë as një person që nuk është mirë nga gjendja mendore”, tha Arben Ristani në intervistë në Fax News.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2019 - 18:31

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka dhënë një intervistë për Zërin e Amerikës. Kryemadhi ka folur për çështje të aktualitetit në Shqipëri duke nisur me Gjykatën Kushtetuese.

Postuar: 15/11/2019 - 18:28

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi komentoi situatën politike në vend.

Postuar: 15/11/2019 - 18:17

Arta Vorpsi, kandidatja e cila ishte e para në listën për vakancën e shpallur nga Kreu i Shtetit,

Postuar: 15/11/2019 - 17:56

Bashkia Lezhë ka nisur bllokimin e llogarive bankare të bizneseve që nuk kanë paguar taksat vendo

Postuar: 15/11/2019 - 17:47

Avokati Spartak Ngjela i ftuar në studion e ‘Top Talk’ ka folur në lidhje me situatën

Postuar: 15/11/2019 - 17:46

Kuvendi miratoi me 97 vota një rezolutë në të cilën i kërkohet institucioneve të tjera të injoroj

Postuar: 15/11/2019 - 17:32

Sot zv.kryeministri Erion Braçe iu përgjigj deklaratës së Metës, ku ky i fundit tha se me një dek