Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

U thirr nga Prokuroria si i pandehur për falsifikim, Ristani jep versionin e tij

Postuar: 08/11/2019 - 21:52

Ish Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani ka deklaruar se nuk ka asnjë lidhje me akuzën e ngritur nga prokuroria për ‘falsifikim të vulave, stampave dhe formularëve’ në lidhje me dokumentin  për deklarimin e shpenzimeve të PD-së në KQZ.

I ftuar në emisionin ‘Java’, në RTSH, Ristani ka thënë se që të falsifikosh një dokument duhet të falsifikosh përmbajtjen, firmën dhe vulën.

Ish Sekretari i Përgjithshëm i PD është shprehur se ai personalisht as nuk ka hartuar përmbajtjen, as nuk e ka vendosur firmën dhe as nuk ka vendosur vulën në atë dokument.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2019 - 11:45

Kryeministri Rama me tone të ashpra ka ngritur alarmin për krimin e organizuar dhe për grupin e ashtuquajtur ‘Kap ça të kapësh’.

Postuar: 15/11/2019 - 11:41

Presidenti i vendit Ilir Meta do të dalë një konferencë të jashtëzakonshme në orën 14:00.

Postuar: 15/11/2019 - 11:35

Pas përplasjes në fillim të seancën me kreun e Kuvendit, Kujtim Gjuzi ka marrë sërish fjalën për

Postuar: 15/11/2019 - 11:33

Pas debateve të shumta në lidhje me përzgjedhjen e anëtarëve të Gjykatës  Kushtetuese, ka re

Postuar: 15/11/2019 - 11:20

Deputeti demokrat Korab Lita me një gjuhë të ashpër ka hedhur një lumë kritikash për të gjitha kl

Postuar: 15/11/2019 - 11:09

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis gjatë Samitit të Selanikut, ka folur për marrëdhëniet