BREAKING NEWS

(FOTOT) Vjen lajmi fantastik/ Familjet shqiptare në kampin e ISIS po i dorëzohen autoriteteve shqiptare, riatdhesohen gra e fëmijë

(FOTOT) Vjen lajmi fantastik/ Familjet shqiptare në kampin e ISIS po i
x
BREAKING NEWS

“I pashpirt dhe i poshtër”, Romeo Kara del me paralajmërimin ‘bombë’ për Sali Berishën: Tani jetojmë vetëm për të parë fundin tënd! (VIDEO)

“I pashpirt dhe i poshtër”, Romeo Kara del me
x
BREAKING NEWS

“Krenar për fitoren e thellë”/ Mjeku i njohur Petrit Vargu që u shkarkua nga detyra jep lajmin fantastik: Së shpejti...

“Krenar për fitoren e thellë”/ Mjeku i njohur Petrit Vargu
x
BREAKING NEWS

Kujt i kalon trualli i Teatrit Kombëtar? Qeveria merr vendimin e menjëhershëm, ja çfarë përcakton VKM-ja

Kujt i kalon trualli i Teatrit Kombëtar? Qeveria merr vendimin e
x
BREAKING NEWS

Përgjaken rrugët e vendit që në mëngjes/ Aksidenti tragjik iu merr jetën dy të rinjve. Policia zbardh detajet e rënda

Përgjaken rrugët e vendit që në mëngjes/ Aksidenti
x
BREAKING NEWS

SHBA ultimatum për likuidimin e Berishës nga politika, Kim 1 muaj afat Bashës për të spastruar partinë nga mbetja e fundit e komunizmit në Parlamentin e ri

SHBA ultimatum për likuidimin e Berishës nga politika, Kim 1 muaj afat
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Sali Berisha anti-amerikani më i madh në vend, në 30 vite ka pasur vetëm përplasje me Uashingtonin

Kreshnik Spahiu: Sali Berisha anti-amerikani më i madh në vend,
x

Politike

“U trishtuam shumë”/ Largimi i papritur i Gramoz Ruçit nga politika, flet ministrja e Ramës dhe nxjerr prapaskenat

“U trishtuam shumë”/ Largimi i papritur i Gramoz Ruçit

Ministrja për Marrëdhëniet me parlamentin, Elisa Spiropali ishte sot e ftuar në emisionin ‘Breaking’ ku foli për largimin e papritur nga politika të Gramoz Ruçit.

“Largimi i Ruçit nga politika ishte i trishtueshëm për të gjithë ne. Ishte një surprizë e pakëndshme”, tha Spiropali.

Deputetja e PS tregoi edhe prioritetet e mandatit të tretë, të cilin e quajti historik. Sipas Spiropalit, beteja e qeverisë së re do të jetë transfomimi i administratës.

“Mandati i tretë është një detyrë dhe privilegj i madh. Është një moment historik. Beteja jonë është transformimi i administratës. Sfida jonë është hapja e administratës për të gjithë njerëzit e talentuar dhe të shkolluar brenda dhe jashtë. Kemi krijuar edhe një hapësirë për të rinj të talentuar jashtë ose brenda të mund të vijnë të kontribuojnë në administratën shqiptare”, tha Spiropali.

Duket se maxhoranca do vazhdojë t’i shtrijë dorën opozitës, pasi Spiropali u shpreh se nuk do të ketë më debate të kota e sulme politike. Të paktën ky është vendimi i kampit të maxhorancës.

“Kemi humbur kohë këto tre dekada me sulme politike, sidomos këto katër vjet. Me sulmet personale ne nuk do merremi, kemi shumë punë me ekonominë, me ringritjen pas tërmetit”, u shpreh deputetja socialiste.

Më të lexuarat