BREAKING NEWS

“Do të ndodhet para një rreziku më të madh”/ Frrok Çupi parashikon zhvillime të bujshme, lëshon paralajmërimin 'bombë' për këtë politikan të njohur: Është në prag të burgut

“Do të ndodhet para një rreziku më të madh”/
x
BREAKING NEWS

Paralajmëroi lëvizjen e kryeministrit Rama, Artan Hoxha lëshon ‘thumbin’ e fortë për përplasjen Duka-Veliaj dhe ngre dyshimet: Mund ta ketë bërë...

Paralajmëroi lëvizjen e kryeministrit Rama, Artan Hoxha lëshon
x
BREAKING NEWS

Aksion “blic”, Fieri në “shtetrrethim”, FNSH-ja kontrollon makinat luksoze dhe ato me targa të huaja/ Çfarë ka ndodhur?

Aksion “blic”, Fieri në “shtetrrethim”, FNSH-ja
x
BREAKING NEWS

“SHIK-u i Berishës donte të më eliminonte”/ Vjen dëshmia tronditëse nga SHBA, biznesmeni i njohur shqiptar rrëfen si e shpëtoi Arben Kraja

“SHIK-u i Berishës donte të më eliminonte”/ Vjen
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Meta është interceptuar në trafiqe droge e njerëzish ku dëmtohen interesat e SHBA, ai dhe Berisha i kanë sytë nga Ukraina, synojnë azil në Rusi

Frrok Çupi: Meta është interceptuar në trafiqe droge e
x
BREAKING NEWS

Pas “non grata”-s, Berisha rrezikon sanksione ekonomike, FBI-CIA-DASH bashkëpunim me Thesarin për aferat e emrave në listën e zezë, ja raporti

Pas “non grata”-s, Berisha rrezikon sanksione ekonomike,
x
BREAKING NEWS

PD zbardh pazaret e Ilir Metës me mazhorancën për zgjedhjet vendore, nuk ankimoi në Gjykatën Kushtetuese paligjshmërinë e 30 qershorit

PD zbardh pazaret e Ilir Metës me mazhorancën për zgjedhjet
x
BREAKING NEWS

Zbardhet lista, ja familjet e kualifikuara për të përfituar kredi të butë në Tiranë, procedurat si veprohet

Zbardhet lista, ja familjet e kualifikuara për të përfituar kredi
x

Politike

“U trondita kur e dëgjova”, Roland Bejko ia numëron ‘një për një’ Berishës: Si mund t’i thotë ai Bashës...?

“U trondita kur e dëgjova”, Roland Bejko ia numëron

Ish-dhjetoristi, Roland Bejko ka komentuar deklaratën e ish-kryeministrit Sali Berisha, i cili tha se Lulzim Basha është tradhtari më i madh i demokracisë.

Bejko iu drejtua ish-kryeministrit Berisha duke thënë se si mundet ai të bëjë sot këtë deklaratë kur e ka votuar dhe mbështetur gjithë kohën kryetarin e opozitës.

“U trondita se nuk e kisha ndjekur aktivitetin e Berishës, por u trondita nga ajo që dëgjova, i cili akuzon kreun e Partisë se qenka tradhtari më i madh i demokracisë. Si mund të artikulohet kjo sot për kreun e opozitës, ishte njeriu që e votoi dhe e mbështeti në gjithë këto vite. Ndërsa ajo që tha Basha se nuk e shkulëm komunizmin për 30 vite, është e vërtetë. Shqipëria është arene debati, por jo për sharje dhe nxitje urrejtje. Berisha me probleme ka qenë edhe gjatë kohës kur ishim bashkë. Ky është një rikthimi panevojshëm i Berishës”, u shpreh Bejko.

Më të lexuarat