Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Udhëtime luksi në Monte Carlo/ Endri Fuga ironizon Palokën: Thpifje!

Postuar: 23/10/2018 - 20:46

Këshilltari i kryeministrit Edi Rama për mediat, Endri Fuga tallet me deputetin demokrat Edi Paloka pas akuzave të këtij të fundit për udhëtime luksoze të Fugës, Ramës e Vangjush Dakos në Monte Karlo.

Në reagimin e tij Fuga shprehet se udhëtimi ka qenë për marrëveshje mes Shqipërisë dhe Princit Albert në fushën e turizmit.

“Ja si funksionon makineria e baltës: nga http://thyri.net  tek thpifje.pd Në Montecarlo kemi shkuar për të takuar përfaqësuesit e Lartësisë së Tij, Princit Albert, për investime në turizëm! Për thaktëthi ka qene dhe ministri Klosi. Të tjerat në gjykatë #ShpifesKronik”, shkruan Fuga.

Akuza e Palokës:

Deklarata e Edi Palokës:

“Dikush me pyeti se pse Rama nuk e shet dhe Gjushin sic ben me te tjeret kur i cenohet interesi i tij.

Arsyeja kryesore eshte se Gjushi , Tahiri, Balla , Ahmetaj, Gjiknuri e ca te tjere, jane personazhet qe kane kryer dhe kryejne punet e pista per Ramen. Ata jane jo vetem nderlidhesit kryesore te Rames me krimin po dhe me milionat e parave. E per me teper, per shkak te kesaj lidhjeje, ata mbajne te gjithe skelete te Rames ne sirtaret e tyre.

Po mbase ju a shpjegon shqiptareve ky qe ja nxjerr koken Rama sa here eshte ne siklet, Fuga.

Pak kohe me pare ky komsomolasi “modern”, qe administron tregun e  mediave per shefin e tij, deklaronte se “te thuash qe Rames i pelqejne parate dhe luksi eshte çmenduri”…?

Cfare benin ne  prill 2018, Edvin Rama, Vangjush Dako  dhe Endri Fuga  ne aktivitetin vjetor te Yacht Club ne Hotel Fairmont  ne Monte Carlo ?

Me cfare statusi ishin keta, ne takimin vjetor te njerit prej klubeve private me eksluzive te globit (antaret e te cilit jane milionere dhe miliardere ) ne  nje nga hotelet e cilesuara si “ekstremisht luksoz” te nje qyteti ekstremisht te shtrenjte si Monte Carlo ?

Mos nxitoni te bertisni “shpifje” se ka edhe me…”.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2018 - 11:29

Studiuesi i njohur, Aurel Plasari ka hedhur poshtë deklaratat e të gjithë atyre që janë shprehur se shkrimtari dhe politikani Mid’hat Frashëri ishte bashkëpunëtor nazistëve.

Postuar: 15/11/2018 - 11:27

Lëvizja Socialiste për Integrim, përmes kryetares Monika Kryemadhit ka paralajmeruar ndryshim str

Postuar: 15/11/2018 - 11:22

Nga Panairi i Librit kryetarja e LSI Monika Kryemadhi ka komentuar për herë të parë publikisht pr

Postuar: 15/11/2018 - 11:11

Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj, deklaroi të enjten nga foltorja e Kuvendit se

Postuar: 15/11/2018 - 11:10

Ish-presidenti, Bujar Nishani ka qenë sot i pranishëm në konferencën shkencore të organizuar nga

Postuar: 15/11/2018 - 11:06

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili iu është bashkuar reagimeve pas mbledhjes së dj

Postuar: 15/11/2018 - 10:53

Deputeti i PS,Bashkim Fino është përplasur me Kreun e Kuvendit Gramoz Ruçi.