BREAKING NEWS

“Rama përfundon në burg nëse...”, Spartak Ngjela nxjerr skenarin tronditës, zbulon kush e ka ‘fundosur’ Ilir Metën

“Rama përfundon në burg nëse...”, Spartak Ngjela
x

Politike

"Ulemi në tryezë me Ramën", Agron Duka zbardh dy kushtet

"Ulemi në tryezë me Ramën", Agron Duka zbardh dy

Kreu i PAA-së, Agron Duka tha se pasi të bëhet reforma zgjedhore të kalohet me një qeveri teknike.

Sipas tij, ulja me Ramën në tryezë nuk përbën një problem, por gjithmonë për të bërë hapat që të kalojmë në qeveri teknike dhe në zgjedhje të parakohshme.

“Gjatë gjithë kohës është kërkuar që të bëhen zgjedhje të parakohshme. Të kalohet në zgjedhje të parakohshme pasi të bëhet reforma zgjedhore dhe me një qeveri teknike. Problemi që ulemi me Ramën në tryezë, apo nuk ulemi me Ramën në tryezë kjo mua më duket sikur ka qenë lojë fjalësh gjithë kohën. Ramën si personazh e kam thënë që nëse unë do jem pjesë e opozitës ulem prapë siç jam ul si kryetar, por gjithmonë për të bërë hapat që të kalojmë në qeveri teknike dhe në zgjedhje të parakohshme”, tha Duka në Ora News.