Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Ulemi në tryezë me Ramën", Agron Duka zbardh dy kushtet

Postuar: 23/10/2019 - 22:44

Kreu i PAA-së, Agron Duka tha se pasi të bëhet reforma zgjedhore të kalohet me një qeveri teknike.

Sipas tij, ulja me Ramën në tryezë nuk përbën një problem, por gjithmonë për të bërë hapat që të kalojmë në qeveri teknike dhe në zgjedhje të parakohshme.

“Gjatë gjithë kohës është kërkuar që të bëhen zgjedhje të parakohshme. Të kalohet në zgjedhje të parakohshme pasi të bëhet reforma zgjedhore dhe me një qeveri teknike. Problemi që ulemi me Ramën në tryezë, apo nuk ulemi me Ramën në tryezë kjo mua më duket sikur ka qenë lojë fjalësh gjithë kohën. Ramën si personazh e kam thënë që nëse unë do jem pjesë e opozitës ulem prapë siç jam ul si kryetar, por gjithmonë për të bërë hapat që të kalojmë në qeveri teknike dhe në zgjedhje të parakohshme”, tha Duka në Ora News.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/11/2019 - 23:59

Ish-kreu i Aleancës Kuqezi Kreshnik Spahiu me anë të një postimi në Facebook ka reaguar lidhur me ngërçin e krijuar me Gjykatën Kushtetuese.

Postuar: 13/11/2019 - 23:54

Avokati Spartak Ngjela ka qenë këtë javë i ftuar në emisionin ‘Soiree’ me Jonida Sheh

Postuar: 13/11/2019 - 23:48

Kryetari i ri i Delegacionit të Parlamentit Europian në komitetin e Stabilizim Asocimit  BE-

Postuar: 13/11/2019 - 23:00

Emërimi sot pasdite i Marsida Xhaferllarit nga Presidenti Ilir Meta si anëtare e Gjykatës Kushtet

Postuar: 13/11/2019 - 22:52

Analisti Skënder Minxhozi i ftuar në emisionin “Real Story” u shpreh se Arta Marku ka

Postuar: 13/11/2019 - 22:41

Ish-deputeti i PD-së Edi Paloka ka ironizuar gazetarin Sokol Balla, se dëmi më i madh që Rama u k

Postuar: 13/11/2019 - 22:22

 Presidenti Ilir Meta ka dekretuar ditën e sotme Marsida Xhaferllarin anëtare të Gjykatës Ku