BREAKING NEWS

Pasojat fatale të lidhura direkt me vaksinën! Komiteti i Shëndetit Publik në Amerikë konfirmojnë fakte tronditëse nga studimet e bëra: Sjellin një shpërthim çekuilibri të sistemit, sëmundje e Alzaimer, përfundimisht në tru...

Pasojat fatale të lidhura direkt me vaksinën! Komiteti i
x

Politike

“Ulni vitet të dalim më shpejt në pension, ta shijojmë!”, Rama i jep përgjigjen e prerë qytetares

“Ulni vitet të dalim më shpejt në pension, ta

Një qytetare i kërkoi Edi Ramës që të ulte pragun e viteve për daljen e grave në pension.

Ndërkohë që kreu i qeverisë e zhgënjeu  me përgjigjen duke i thënë se kjo është e pamundur, teksa i renditi edhe arsyet.

Biseda

Qytetarja: A ke mundësi të na e ulni ne grave vitet e punësimit, të dalim sa më shpejt dhe ta shijojmë cikë atë moshën tonë?” ishte pyetja e qytetares.

Rama: Jemi ende pak larg asaj dite, do të duhet të vazhdojmë përpjekjet me durim dhe besim. Shqipëria që duam është Shqipëria që ua kemi borxh fëmijëve tanë.

Më të lexuarat