BREAKING NEWS

Momenti i SHUMËPRITUR! Holanda ndryshon qëndrim për Shqipërinë, i jep dritën jeshile për të nisur procesin integrues në BE

Momenti i SHUMËPRITUR! Holanda ndryshon qëndrim për
x
BREAKING NEWS

“LAJMI QE PRISNI”, kryeministri Edi Rama bën publik informacionin e rëndësishëm: Ia dolëm edhe kësaj sfide!

“LAJMI QE PRISNI”, kryeministri Edi Rama bën publik
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela lëshon ‘BOMBËN’ ndaj Lulzim Bashës: Ka procese penale në SHBA, ja mesazhi i ambasadores Yuri Kim

Spartak Ngjela lëshon ‘BOMBËN’ ndaj Lulzim Bashës:
x
BREAKING NEWS

Largimi nga politika i Gramoz Ruçit, Spartak Ngjela tregon dy arsyet dhe plas paralajmërimin e fortë: Do të ketë pasoja për PS-në!

Largimi nga politika i Gramoz Ruçit, Spartak Ngjela tregon dy arsyet dhe
x
BREAKING NEWS

Ishte krahu i djathtë i Arta Markut kur drejtonte institucionin e rëndësishëm/ KPK merr vendimin e menjëhershëm dhe shkarkon prokuroren e njohur të Tiranës

Ishte krahu i djathtë i Arta Markut kur drejtonte institucionin e
x
BREAKING NEWS

VENDIM zyrtar! Bashkimi Europian jep lajmin e shumëpritur për Shqipërinë

VENDIM zyrtar! Bashkimi Europian jep lajmin e shumëpritur për
x
BREAKING NEWS

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës, policia fundos autorin. Zbardhet shkaku (EMRI+FOTO)

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës, policia fundos
x
BREAKING NEWS

Grupimi 'Për PD-në' del në konferencë të jashtëzakonshme, Harxhi bën denoncimet e forta: Vëzhguesit janë kërcënuar! Ja cila është shkelja më e rëndë!

Grupimi 'Për PD-në' del në konferencë të
x

Politike

Ultimatumi i Biden për personat e përfshirë në ‘listën e zezë’, reagon Taulant Balla dhe paralajmëron publikisht Sali Berishën: Akt i mirëpritur!

Ultimatumi i Biden për personat e përfshirë në

Numri 2 i PS, Taulant Balla e ka cilësuar akt të mirëpritur urdhrin e ri të Biden që përfshin edhe Shqipërinë.

Po ashtu Balla nuk ka humbur rastin që të thumbojë Berishën i cili gjithashtu dje e mirëpriti urdhrin e Biden.

Sipas tij ishte qesharak reagimi i atyre që tashmë janë shpallur ‘non grata’ nga SHBA.

“E përshëndes, dhe besoj që gjitha vendet e tjera të Ballkanit Perëndimor janë në atë listë. Rritje e vëmendjes së institucioneve të inteligjencës e korrupsionit financiar, është akt i mirëpritur. Ajo që më është dukur qesharake është reagimi i atyre që janë shpallur zyrtarisht nga SHBA që kanë kontribut negative në shtetin e së drejtës, në dobësimin e luftës kundër korrupsionit. Do ju sugjeroja të heshtim, dua të përshëndes SHBA për gjithë mbështetjen që i japin Shqipërisë në çuarjen përpara të Reformës në Drejtësi.

Dua të nënvizoj që stërvitja ushtarake Defender ishte një moment sa krenarie.’’- tha Balla.

Më të lexuarat