BREAKING NEWS

Pandemia e COVID! Rama publikon të dhënat dhe jep lajmin fantastik: Krenarë, por kujdes se shikoni ç’po ndodhet në... (Foto)

Pandemia e COVID! Rama publikon të dhënat dhe jep lajmin fantastik:
x

Politike

Ultimatumi për listat e kandidatëve, habit Astrit Patozi me reagimin dhe ‘sulmon’ ndërkombëtarët: Po të jetë kriter korrupsioni, kam frikë se disa parti do të…

Ultimatumi për listat e kandidatëve, habit Astrit Patozi me reagimin

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka komentuar thirrjet e fundit të ambasadorëve të huaj lidhur me paraqitjen e listave të pastra të kandidatëve për deputetë nga kryetarët e partive.
Patozi shkruan se ata duhet të ndalen tek lidhjet e kandidatëve me krimin. E nëse do të futej si kriter korrupsioni, ai thotë se disa parti edhe mund të shkriheshin fare.

Shënimi i plotë i Patozit

Ambasadorët nuk e kanë keq, kur i kujtojnë përditë partive se duhen të kenë lista të pastra për 25 prillin. Sepse me ato që u kanë parë sytë njerëzve në Shqipëri gjatë viteve të fundit, gjithçka mund të ndodhë edhe në këto zgjedhje.

Por do të bënin më mirë që të ndaleshin deri tek lidhjet e kandidatëve me krimin.

Sepse po të fusnin si kriter edhe korrupsionin, kam frikë se disa nga listat do të rrëzoheshin në treçerekun e tyre, ndërsa disa parti edhe mund të shkriheshin fare.

 

Më të lexuarat