BREAKING NEWS

Zbardhen detaje të reja nga atentati i Vlorës: Dy viktimat kishin me vete rroba në makinë, dyshohet se po udhëtonin drejt...

Zbardhen detaje të reja nga atentati i Vlorës: Dy viktimat kishin me
x
BREAKING NEWS

“Ora e drejtësisë ka ardhur”, ish-presidenti Meta paralajmëron: Ja çfarë do të ndodhë në shtator

“Ora e drejtësisë ka ardhur”, ish-presidenti Meta
x
BREAKING NEWS

Zhdukja e Ervis Martinajt, ish-prokurori bën paralajmërimin e bujshëm: SPAK dhe policia që po merren me këtë çështje, shumë shpejtë do të zbulohet...

Zhdukja e Ervis Martinajt, ish-prokurori bën paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

Vrasjet në vend/ “Policia po përdoret nga politika”, Bujar Leskaj kritikon ashpër qeverinë: Rama po inkurajon bandat dhe grupet mafioze, më pas...

Vrasjet në vend/ “Policia po përdoret nga politika”, Bujar
x
BREAKING NEWS

“Elbasani në situatë kritike”, Ilir Meta ngre alarmin: Qyteti është i braktisur në të gjitha perspektivat

“Elbasani në situatë kritike”, Ilir Meta ngre alarmin:
x
BREAKING NEWS

Katër vrasje në 24 orë, ish-prokurori plas deklaratën e fortë dhe i bën thirrje policisë

Katër vrasje në 24 orë, ish-prokurori plas deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Zhdukja e Ervis Martinajt, Klodiana Lala zbardh detaje të reja: Ja cilat janë dyshimet kryesore të policisë

Zhdukja e Ervis Martinajt, Klodiana Lala zbardh detaje të reja: Ja cilat
x
BREAKING NEWS

Antitank dhe snajper, gjendet arsenal armësh në një ndërtesë në Tiranë

Antitank dhe snajper, gjendet arsenal armësh në një
x

Politike

“Ulu o drejtori i Shqiponjave…”/ Plas keq mes Taulant Ballës dhe deputetit të PD-së në Kuvend: Së pari mosha duhet të jetë pjekuri për të mos gënjyer sepse nuk ke kohë ta rikuperosh! (REPLIKAT)

“Ulu o drejtori i Shqiponjave…”/ Plas keq mes Taulant

Në fjalën e tij në Kuvend Tritan Shehu u shpreh kritik lidhur me projekt rezolutën për gjenocidin në Srebrenicë. Sipas tij mazhoraca nuk ka dënuar gjenocidin, por mohimin e gjenocidit.

“Më në fund mazhoranca pasi dogji rezolutën e disa javë më parë, mori guximin u mbush me frymë dhe mori vendimin, por pa kërkuar konsensus. Dhe në këtë mënyrë kemi një rezolutë jo të qartë…Ju këtu po përsërisni shfaqjen  si me rezolutën për Ukrainën. Ju nuk dënoni gjenocidin, ju dënoni mohimin e gjenocidit por jo gjenocidin vetë. Si fillim duhet dënuar gjenocidi dhe ju këtë nuk e bëni. Keni problem se inatoset dikush në lindje…Ju jeni jashtë linjave të rezolutës së Parlamentit Europian”, tha Shehu.

Nga ana e tij Balla theksoi se rezoluta për gjenocidin në Srebrenicë është totalisht e njëjtë me rezolutën e Parlamentit Europian.

“Zoti drejtor i Shqiponjës ulu pak…se nuk keni mësuar se replika nuk është përmendje emri…Mund ta konsideroni fjalën time gjatë kohës së grupit…Së pari mosha duhet të jetë pjekuri për të mos gënjyer sepse nuk ke kohë ta rikuperosh. Tani rezoluta e PE ka këtë titull, në përkujtimin e Srebrenicës, tani këtu gënjeve dhe the se nuk e keni titullin njësoj, por përkundrazi ne kemi shkuar edhe më tej. Por unë nuk doja që në këtë seancë të merresha me drejtorin apo pronarin e kompanisë Shqiponja. I garantoj që dokumenti I PE është dokumenti referues. Parlamenti i Republikës së Shqipërisë përkujton viktimat e gjenocidit në Srebrenicë.”, tha Balla.

Më të lexuarat