Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Unë kam folur që duhet të ketë protesta", thirrja urgjente e Grida Dumës

Postuar: 22/10/2019 - 17:49

Ish-deputetja e PD, Grida Duma tha se duhet të protestojmë për mos hapjen e negociatave sepse kjo është mbi partitë politike.

“Unë kam folur dje me bindjen që mos hapja e negociatave meriton gjithashtu protesta. Kam folur gjatë protestave që kolona e dytë, alternativa duhet të jetë e fortë dhe e qartë. I kemi treguar njerëzve çfarë nuk shkon dhe e kemi bërë në mënyrë perfekte, i kemi treguar sakrificën, patjetër që duhet ti tregojmë që jemi forca më e mirë dhe gjërat mund ti bëjmë shumë më mirë. Dje unë kam folur që duhet të ketë protesta, të protestojmë për mos hapjen e negociatave sepse kjo është mbi partitë politike. Çdo demokrat duhet të jetë në pararojë të një fushatë që do të vijohet nga strategjitë që duhen ndërtuar për rrëzimin e Ramës. Protesta është një kolonë dhe është e duhura. Është në diskutim dhe ne japim mendimet tona, vijon të jetë në diskutim,” tha Duma në Ora News.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/11/2019 - 22:12

Avokati Spartak Ngjela i ftuar në “Real Story”  tha se presidenti Ilir Meta ka edhe një dhe alternativë  kundërt, atë të shpëtimit nga burgu.

Postuar: 20/11/2019 - 23:25

Avokati Spartak Ngjela beson se faktori ndërkombëtar (SHBA dhe BE) nuk kanë për t’i pranuar

Postuar: 20/11/2019 - 22:58

Analisti Gjekmarkaj e ka cilësuar Ngjelën si zëdhënës të një tiranie që po vendoset në Shqipëri.

Postuar: 20/11/2019 - 21:59

Ish-deputeti demokrat, me anë të një statusi në “Facebook”, kujton se Partia Demokrat

Postuar: 20/11/2019 - 21:55

Pas Majlinda Bregut e cila shkëmbeu dorën me Merkel dhe Ursula von der Leyn, tre ish-deputetet e

Postuar: 20/11/2019 - 21:50

Partia Demokratike është duke u përgatitur për zgjedhje të parakohshme.

Postuar: 20/11/2019 - 21:48

Avokati Spartak Ngjela ka befasuar me deklaratën mbrëmjen e sotme, teksa është shprehur se as Kry