Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Unë kam një tjetër garanci", Lulzim Basha jep paralajmërimin e fortë: Mjerë ata që prekin...

Postuar: 08/11/2019 - 18:26

Kryedemokrati Lulzim Basha tha se do shkojmë në zgjedhje dhe nuk do ti lërë në baltë shqiptarët.

Ai shtoi se nuk do guxojë njeri të prekë votën e shqiptarëve dhe kjo është garancia që jep. 

“Duhet të ndalim rryshfet qeveritarëve. Cili është mekanizmi për ta ndalë këtë? Mjafton fjala ime? Ndoshta ka midis jush që thotë, po mjafton fjala e Lul Bashës që ta ndalë. Unë kam një tjetër garanci. Nëse nuk ndalet. Nëse qeveritari ju premton dhe nuk e ndal, ju të keni fuqinë ta shkarkoni. Dhe pikërisht këtë mekanizëm e ka shkatërruar Edi Rama sepse nuk ju ka dhënë fuqinë ju, por ia ka dhënë kriminelëve dhe ata bëjnë ligjin, marrin rryshfetet e gjithçka dhe kur vjen dita e zgjedhjeve, del ai bukuroshi atje e thotë, ta shohë Lulzim Basha për zgjedhje. 

Dua ti them sot, do ta shohësh ti dhe gjithë sorosorollopi i gangsterëve sepse kjo betejë nuk bëhet për Lul Bashën, as për PD, por për të gjithë shqiptarët. Unë nuk kam ndërmend ti lë në baltë shqiptarët, kryetarët, nuk kam ndërmend ta lë në baltë në rininë e Krujës.  Në zgjedhje do të shkojmë dhe mjerë ata që do guxojnë të prekin votën e shqiptarëve. Mjerë ata! Kjo do të jetë dhe garancia për ju,” tha Basha.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/11/2019 - 13:10

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka reaguar ashpër me një postim në Facebook pas thashethemeve se Presidenti Meta po kërcënon politikën shqiptare me nxjerrjen e një video erotike ku është përfshirë një zv.minist

Postuar: 22/11/2019 - 12:50

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj ka mbledhur bashkë më një takim përfaqësuesit

Postuar: 22/11/2019 - 11:43

Nënkryetari i Komisionit Hetimor, Alban Zeneli duke folur në Komisionin e Hetimor për Metën, në m

Postuar: 22/11/2019 - 11:35

Ish-ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli duke folur edhe për jetën e saj private është shprehur se

Postuar: 22/11/2019 - 11:27

Besnik Muçi edhe pse u shkarkua dje nga KPA që në mëngjes ka shkuar në Gjykatën Kushtetuese me pr

Postuar: 22/11/2019 - 11:26

Kryetari i Parlamentit, Konstantinos Tasoulas, gjatë takimit të tij me një delegacion të Unionit

Postuar: 22/11/2019 - 11:16

Presidenti Ilir Meta lë të kuptuar se shumë shpejt mund të kërkojë referendum popullor për ndrysh