Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Unë kam parë skena që ia ka futur edhe me të pickuar një ministreje grua”, Rama padit aktivisten Sevim Arbana, kjo ëshë shuma që i kërkon si dëmshpërblim (Video)

Video: 

Postuar: 17/10/2019 - 15:12

“Unë kam parë skena që ia ka futur edhe me të pickuar një ministreje grua”. për këtë frazë, bërë në emisionin “A Krasta” në News24, kryeministri Edi Rama ka patidur në gjykatë Sevim Arbanën, aktiviste e të drejtave të njeriut.

Gjatë bisedës në emision, Arbana rrëfeu se kishte parë kryeministrin Edi Rama se si kishte pickuar me dhunë një prej ministreve, pjesë të kabinetit të tij qeveritar.

‘Unë kam parë skena që ia ka futur edhe me të pickuar një ministreje grua. Kush e di ca i ka bërë dhe i ka ardhur në majë të hundës. Në 2013, ishte pickim dhune, sec i shpëtoi asaj edhe tëk.. te Sheratoni ka qenë në qershor 2013. Asaj i dolën dy lotë kështu i ranë edhe e mblodhi veten se ishin një javë para zgjedhjeve”,- tha Arbana gjatë diskutimit.

Deklaratat e Sevim Arbanës duket se nuk janë gëlltitur nga kreu i qeverisë i cili ka nisur tashmë përballjen ligjore në gjykatë, duke kërkuar prej saj një dëmshpërblim prej 10 mln lekësh.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/11/2019 - 18:22

Në një intervistë për “Der Spiegel”, Presidenti i Serbisë, Vuçiç deklaroi se ka rënë dakord me Ramën dhe me Zaev, që kur të takojë presidentin Macron të diskutojë dhe për negociatat me dy vendet e Ballkani

Postuar: 22/11/2019 - 17:48

Zëvendës kryetari i LSI-së, Luan Rama, ka reaguar menjëherë pas deklaratës së Departamentit Ameri

Postuar: 22/11/2019 - 17:26

Presidenti Ilir Meta  ka paralajmëruar sot se do të mbajë në orën 18:30 një konferencë të ja

Postuar: 22/11/2019 - 17:18

Deputeti i opozitës parlamentare, Alban Zeneli  tha se, shtyrja dhe zvarritja e hetimit ndaj

Postuar: 22/11/2019 - 17:06

Gjatë takimit me Kryetarët e Bashkive, Ministrja e shëndetësisë, Ogerta Manastirliu deklaroi se F

Postuar: 22/11/2019 - 16:58

Kreu i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja, shprehet pas tërheqjes së Besnik Muçit nga Gjykata Kush

Postuar: 22/11/2019 - 16:55

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi ëshrë takuar me kancelaren e Gjermanisë, Angel