BREAKING NEWS

I quan “siptari” shqiptarët, Konventa e BE-së dënon ashpër gjuhën e ministrit serb: Deklarime të tilla shkelin dinjitetin e institucioneve të republikës, është obligim...

I quan “siptari” shqiptarët, Konventa e BE-së dënon
x
BREAKING NEWS

Detaje nga ngjarja e rëndë në Pukë/ 11-vjeçari dyshohet se u plagos me armë zjarri nga një...

Detaje nga ngjarja e rëndë në Pukë/ 11-vjeçari
x
BREAKING NEWS

Zgjedhja e Presidentit të ri, reagon sërish PD: Gjithçka ishte fasadë dhe mashtrim, Rama e kishte paracaktuar emrin e Kreut të Shtetit

Zgjedhja e Presidentit të ri, reagon sërish PD: Gjithçka ishte
x
BREAKING NEWS

E rëndë, plagoset me armë zjarri një i mitur në Pukë

E rëndë, plagoset me armë zjarri një i mitur në
x
BREAKING NEWS

“Mu shkrep arma pa dashje”, plagosi shokun, jepet vendimi për efektivin e FNSH

“Mu shkrep arma pa dashje”, plagosi shokun, jepet vendimi për
x
BREAKING NEWS

Tymi ‘pushton’ qiellin, çfarë po ndodh në gadishullin e Karaburunit

Tymi ‘pushton’ qiellin, çfarë po ndodh në
x
BREAKING NEWS

Pas finales së madhe të Conference League, kryeministri Rama falenderon publikisht...: Këta i zbardhen faqen Shqipërisë

Pas finales së madhe të Conference League, kryeministri Rama
x
BREAKING NEWS

“Opozita fshihet pas një copë letre”/ Balla i përgjigjet ‘flakë për flakë’ Alibeajt, ‘thumbon’ ashpër edhe Ilir Metën: PS ka vetëm një kusht për zgjedhjen e Presidentit të ri!

“Opozita fshihet pas një copë letre”/ Balla i
x

Politike

“Unë nuk doja të merresha me politikë, por ja që politika merrej me mua”, kryeministri Rama nxjerr prapaskenat dhe e thotë troç: Si mund të zhvishja unë modelet me rroba banjo në atelie...

“Unë nuk doja të merresha me politikë, por ja që

Kryeministri Edi Rama u shpreh sot në eventin që po mbahet me rastin e 30-vjetorit të FRESSH, se nuk donte të merrej  me politikë, por ishte politika që merrej me të.

“Si mund ti zhvishja unë modelet me rroba banje në atelietë tona të vizatimit dhe të pikturës, kur këto përbënin figura krimi dhe dënoheshin. Unë nuk doja të merresha me politikë, por ja që politika merrej me mua, duke u marrë me artin tim, duke I vënë artit tim kufj, duke më detyruar mua që të rrija i strukur. Vetëm duke ndryshuar politikën bashkë me të tjerë që e vuanin paturpësinë brutale të saj, unë mund ti hiqja qafe këto kufizime, dhe vetëm duke luftuar për një të mirë të përbashkët, unë mund të fitoja lirinë krijuese dhe këtu u bashkuan interesat e asaj bashkësie dhe ne I thyem ato kufij. Sensi i politikës është liria.”, u shpreh Rama.

Më të lexuarat