Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Unë s’largohem, po doni rrini dhe ju!”, regjia e PD lë kamerat hapur, shikoni çfarë bën Basha me gazetarët

Postuar: 15/11/2019 - 23:59

Ditën e sotme kryedemokrati Lulzim Basha zhvilloi një takim me mediat për të folur lidhur me ngërçin e Gjykatës Kushtetuese. Pasi iu përgjigj pyetjeve të gazetarëve, Basha iu rikthyer me urgjencë telefonit, me një buzëqeshje në fytyrë.

Pas disa minutash, gazetarët e pranishëm nisën të visheshin për t’u larguar nga dhomë për mediat, por janë vënë re nga Basha.

Pasi i pyeti përse nuk kishin dalë akoma, gazetarët iu përgjigjën se për ta respektuar kishin vendosur që të prisnin që të dilte ai para. Arsyetimit të tyre, kreu i opozitës i është përgjigjur me batutë.

“Po pse po prisni që të largohem unë? Po unë s’largohem, jam në parti. Po të doni rrini edhe ju!”-tha Basha.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 06/12/2019 - 14:07

Deklarata që ajo bëri pak ditë pasi Shqipëria ishte goditur nga tërmeti i fortë i 26 nëntorit dhe numri i jetëve të humbura arriti në 51, i kushtoi postin kryebashkiakes së Durrësit, Valbona Sako, tashmë e dorëhequr.

Postuar: 06/12/2019 - 13:57

Ditën e sotme Shqipëria ka marrë kryesimin e Presidencën e OSBE-së dhe këtë kryeministri Edi Rama

Postuar: 06/12/2019 - 13:48

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaron se Shqipëria mbetet e

Postuar: 06/12/2019 - 13:19

Sekretari i Përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari ka kërkuar nga prokuroria që të hetojë të gjith

Postuar: 06/12/2019 - 13:12

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka mbërritu në spitalin e Traum

Postuar: 06/12/2019 - 13:04

Ish-deputeti i PD, Genc Pollo ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, lidhur me kryesim