BREAKING NEWS

Tronditet Elbasani/ Thellohet tragjedia në familjen Ulqinaku, Madritit i vranë edhe vëllain në…

Tronditet Elbasani/ Thellohet tragjedia në familjen Ulqinaku, Madritit i
x
BREAKING NEWS

Foto/ Vrau me thikë 41-vjeçarin për një vend parkimi në Sarandë, arrestohet autori, ja ku ishte fshehur

Foto/ Vrau me thikë 41-vjeçarin për një vend parkimi
x
BREAKING NEWS

Publikohet foto/ Ky është Madrid Ulqinaku që u vra nga një 20-vjeçar në Elbasan

Publikohet foto/ Ky është Madrid Ulqinaku që u vra nga një
x
BREAKING NEWS

Vrasja me armë zjarri në Elbasan, policia zbardh detaje të reja

Vrasja me armë zjarri në Elbasan, policia zbardh detaje të reja
x
BREAKING NEWS

Emri/ Atentati me armë zjarri në Elbasan, identifikohet viktima

Emri/ Atentati me armë zjarri në Elbasan, identifikohet viktima
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me armë në Elbasan, dyshohet për të vrarë

Të shtëna me armë në Elbasan, dyshohet për të
x
BREAKING NEWS

“Shqiptarët po vidhen çdo ditë”, Meta bën paralajmërimin e fortë, ja çfarë do të ndodhë

“Shqiptarët po vidhen çdo ditë”, Meta bën
x
BREAKING NEWS

Emrat/ Vrasja në Sarandë, zbardhen detaje tronditëse: Kamarieri goditi dy herë me thikë klientin e restorantit për një vend parkimi

Emrat/ Vrasja në Sarandë, zbardhen detaje tronditëse: Kamarieri
x

Politike

Universiteti i Tiranës nderon me titullin Honoris Causa ish-sekretarin amerikan Mike Pompeo

Universiteti i Tiranës nderon me titullin Honoris Causa ish-sekretarin

Ish-sekretari amerikan i shtetit Michael Pompeo është nderuar nga Universiteti i Tiranës me titullin Honoris Causa për kontributin e dhënë në ruajtjen e paqes, ndërtimin e dialogut, garantimin e sigurisë dhe thellimin e marrëdhënieve diplomatike mes Amerikës dhe vendit tonë.

Rektori i Universitetit të Tiranës Artan Hoxha tha se ky titull ky i jepet Pompeos si personalitet i rëndësishëm i SHBA me kontribut të çmuar në ruajtjen e paqes, ndërtimin e dialogut, garantimin e sigurisë në Evropë dhe Ballkanin Perëndimor si dhe për thellimin e marrëdhënieve diplomatike mes Amerikës dhe vendit tonë.

Ish-sekretarit amerikan i shtetit Pompeo teksa shprehu falenderimet e tij për titullin akorduar e përqendroi fjalën e tij te inkurajimi i studentëve për të punuar fort dhe të japin kontributet e veta në zhvillimin e demokracisë.

 

 

Më të lexuarat