BREAKING NEWS

Rihapet 21 Janari, hetime ndaj Berishës për vrasjen e Aleks Nikës, Hekuran Dedës dhe 6 të plagosurve, ja provat tronditëse të policisë në prokurori

Rihapet 21 Janari, hetime ndaj Berishës për vrasjen e Aleks
x

Politike

‘Urdhëro Kryeministër’, ‘Faleminderit Presidente’ /Fjalët e para gjatë nënshkrimit të marrëveshjes së rëndësishme

‘Urdhëro Kryeministër’, ‘Faleminderit

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka parlajamëruar se Vjosa Osmani do të jetë Presidente e Kosovës nëse ata do të fitojnë zgjedhjet e shkurtit.

Pjesë nga konferenca:

Vjosa Osmani: Urdhëro kryeministër,

Kurti: Ju faleminderit zonja president

Të nderuar gazetarë, të dashur qytetarët, sot kur na ndajnë 1 muaj nga zgjedhjet parlamentare, jemi të gëzuar dhe kemi kënaqësinë t’ju njoftojmë se do të garojmë bashkë në një listë.

Presidentja në detyrë dhe un ëish kryeministri, do t’na gjeni në të njëjtin vend e në të njëjtin qëllim.

Kemi bërë marrëveshjen e parimeve dhe synimeve që posa nënshkruam para jush, marrëveshje për një shtet me drejtësi e pa korrupsion.

Vjosa Osmani: Për dy dekada vendi ynë është udhëhequr nga një mendësi e gabuar politike, do të garojmë me një listë të përbashkët, për të frymuar sic frymoni ju, për të guxuar sic guxoni ju. Kjo marrëveshje ka qëllime të përbashkëta, luftimin e korrupsionit, sundimin e ligjit, baraza për të gjithë. Jemi të vendosur për të luftuar për një shtet pa korrupsion, për secalin nga ju.

Më të lexuarat