BREAKING NEWS

Bien rastet e reja! Më shumë të shëruar se të infektuar, ja si paraqitet sot situata epidemiologjike në Shqipëri në 24 orët e fundit

Bien rastet e reja! Më shumë të shëruar se të
x

Politike

‘Urime Shqipërisë për udhëheqjen e suksesshme’/ Ambasadorja Yuri Kim del me mesazhin surprizë

‘Urime Shqipërisë për udhëheqjen e suksesshme’/

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim ka uruar Shqipërinë dhe kryeministrin Edi Rama për udhëheqjen e OSBE-së gjatë vitit 2020.

Kim shprehet se Shqipëria e ka udhëhequr në mënyrë të suksesshme OSBE në një vit të vështirë siç është 2020.

"Urime Shqipërisë për udhëheqjen e suksesshme të OSBE gjatë një vitit të vështirë. Ne vlerësojmë vendosmërinë parimore të shprehur nga KM Rama në deklaratën e tij përmbyllëse duke kërkuar veprim për çështje të tilla si Bjellorusia, agresioni rus, liritë themelore". @USAmbAlbaniaYuri Kim”-thuhet në postimin e ambasadës amerikane.

Më të lexuarat